• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Asus Dual RX 580 8gb

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gb7457

Gaining Experience
20 март 2020
65
116
Продавам графичка Asus Dual RX 580 8gb OC.
Купена е од член на форумов пред 1 година, од тогаш е во конфигурација и е ретко користена за гејминг.
Само Скопје, по карго не праќам пошто немам соодветна кутија за неа.
Цена: 20000ден.
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #3

gb7457

Gaining Experience
20 март 2020
65
116
Продадена надвор од форум. Може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,472
Мислења
845,154
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно