1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ASUS B250H bios downgrade

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Cair, 19 Јули 2019.

 1. Cair

  Cair
  Intern

  168
  2
  16 oктомври 2008
  Го апдејтував биосот на последна верзија и виртуализацијата прерстана да работи homestead нејке да се пусти во биос виртуализација е enable ама ко ке се подигне видосот ми вика дека е desable чаре исто е и на linux
   
 2. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Чаре да пробаш вака:
  • Ресетирај го Биосот на дифолт
  • Подигни го ОС-от
  • Направи шат даун
  • Исклучи го од штекер
  • Уклучи, влези во Биос и флешни пак
  • Стартај до ОС и пивтори ги постапките погоре ОСВЕН флешувањето
  • Штелувај/уклучи виртуелизација

  Нит плоча наведувате, нит процесор наведувате нит ништо ебаго.
   
 3. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  729
  673
  31 Мај 2011
  плочата е у наслов
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  kill me :)

  Абе ова мобилниве.. :)
   
  На Steam. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cair

  Cair
  Intern

  168
  2
  16 oктомври 2008
  Untitled Пробав и пак ништо
  [​IMG]
   
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,607
  2 Август 2012
  Машко
  Стави Intel MEI драјвери?
   
 7. Cair

  Cair
  Intern

  168
  2
  16 oктомври 2008
 8. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,661
  6,960
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Не верувам дека плочата ќе дозволи downgrade на биос, ако имаш програматор можам да ти дадам фајл да си го флешнеш, без .CAP headerot, чисто само .BIN фајл.
   

Сподели

Вчитување...