Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Assetto Corsa Tutorials & Guides

StefanPetrov

On your way to fame
5 април 2016
466
727
StefanPetrov's setup  
Processor & Cooler
12700F / Arctic Liquid Freezer II 240
Motherboard
MSI PRO Z690-A DDR4
Storage
1TB Firecuda 520 SSD / 500GB Kioxia Exceria SSD / 1TB WD HDD
PSU
Asus ROG STRIX 750W
RAM
32GB G.Skill Aegis 3200 MHz
Video card
EVGA 3080 FTW3 Ultra 10GB
Case
Modecom Volcano Amirani White
Mouse
Razer Deathadder V2
Keyboard
Cooler Master MK730 Brown Switches
Monitor
LG 32" 165Hz QHD
OS
Windows 10 / Ubuntu
Ако некој тука случајно игра Assetto Corsa, почнав канал со туторијали и видеа од возење, па ако го интересира како се инсталира нешто, слободно нека провери или прашајте тука во темата. Планирам и друг тип на видеа за брзо (Assetto Corsa Competizione, Forza Horizon 5, BeamNG, etc.).

View: https://www.youtube.com/watch?v=tT_xew8LUUo


View: https://www.youtube.com/watch?v=BYeczNllWJ0

Ако ве бендиса фрлете еден sub, да стигнам до 1k за да можам да монетизирам :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.167
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно