• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Assassins Creed

Sasobt

Intern
12 ноември 2007
42
0
Prilicno dobra igra ama so problem ke se stigne do Jerusalem i tolku (error) pa ako znae nekoj nekoja informacija Super ako ne ke mu ja mislam :)
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
izvadi ja novata verzija od Reloaded

Assassins Creed REPACK-RELOADED

Repack note:
~~~~~~~~~~~~
With this repack you can play the entire game.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Добро, ама не го земејте тој REPACK-RELOADED има многу што се жалат на него, земите го од Skullptura го има на мининова.
 

Sasobt

Intern
12 ноември 2007
42
0
jas ja imam Assassins.Creed-RELOADED ne znam dali ima razlika so Assassins Creed REPACK-RELOADED? isto probav so ova ruskata verzia. i vikate ovaj Skullptura e dobar a?
Najprvin na vreme mi pagjase igrata izleguvase eror report pa spustiv crack drug so koj se popravi toa ama samo do Jerusalem i plus so sve games imav problemi ne mi gi citase dosegasnite i motrav od pocetok koga ja staviv ruskata me vrati na prvite i zacuvani pa se na se eden kup gluposti i ne se igra vise igrava
sto znaci nanovo.
 

Sasobt

Intern
12 ноември 2007
42
0
i uste nesto ovaj Skullptura e 3GB za razlika od REPACK-RELOADED koj e nad 6GB? i ke brka rabota?
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Ќе брка работа, јас ја завршив цела игра и немаше проблем.(некој се жалат со звукот дека им бил слаб)
Значи играта е архивирана, и треба да стиснеш на еден bat фајл кој после ја отпакува играта и зафаќа околу 6 гига и после дирекно се игра без инсталирање. И е само на Англиски јазикот така да е заштедено на простор.
Значи најдобро решение е Skullptura.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Istiot problem go imav i jas ama ja ostaiv i si ja zemav Kane & Lynch Dead Men.Mnogu dobra igra i najvazno bez problemi e.:bravo:
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Na skullptura site igri mu se EXTRA compresirani. Eve na primer Call of Duty 4 vo 2.5gb i igrata e super i nema nikakvi problemi. Mislam deka i ovaa Assassin's Creed iako e 3gb otpakuvana e ista kako i ostanatite (so fix na Jerusalem).:D:D:D
 

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
да да, точно, јас вчера ја симнав Assasin's Creed од Skullptura и работи како што треба, се е ок.:bravo:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
ama sepak mislam deka treba da se priznae deka prince of persia ima bolje prikazna i bolje gejmplej(milioni finti i nacini za utepuvanje na cudovistata) iako ovaa igra bese najavuvana kako nesto sto ke bide "prodolzetok" na prince of persia.
 

FiC DoGG

On your way to fame
17 април 2007
947
971
www.behance.net
FiC DoGG's setup  
Processor & Cooler
i7 2600k Noctua NH D14
Motherboard
Asus Sabertooth P67
Storage
840 pro 128GB + 500GB HDD + 1000GB HDD
PSU
CM Real Power 550W
RAM
2x4GB DDR3 1333
Video card
Gigabyte GTX 760 2GB
Case
CM Centurion 5
Mouse
A4tech X7
Monitor
2x Dell U2412m
OS
Windows 8.1 Pro
nov prince of persia ke ima negde dogodina
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Assassin's creed e daleku podobra od Prince of Persia. I vo grafika, i vo prikazna, i vo gejmplej, vo se. Bidejki imam 10gb limit, simnav edna assassin's creed verzija 2.4gb ama sto ke vidam, taa samo na ruski bila. Ipak se mucev i ja razbrav prikaznata i igrata ja zavrsiv uspesno. :D:D:D
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
424
209
hehe ne bi se soglasil so tebe maxim prince of persia ima mn bolje prikazna i mnogu poveke dvizenja finti a i grafika ima vise od solidna gi imam svrteno site do sea i edvaj cekam novo produzenie a za assassins ne mi e bas dobar pc to mi ja snemuva zemjata i plus ja imam taa na ruski so e mn tapa nemozam prikaznata da ja svatam
 

mztrifunovski

Intern
20 февруари 2008
272
2
Zemi nauci Ruski:D:D:D Inace i jas ja imam istata i ja razbrav prikaznata, iako mene prikaznata bas i ne mi e 1 nesto vo igrite. A deka POP e bolje od AC, ee vac greska si.:D:D:D
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
424
209
hehe aj da ne se prepucavame tuka za koja e podobra a i ne e za toa temata taka da zemi igraj gi site pa posle ke mozes da kazes so e bolje
 

pianoman

Intern
11 октомври 2007
15
0
@duleMK - fala za sovetot. Ke ja daunloadiram od mininova. Ima dosta aktivni i ke odi brzo. A igrata za mene e nesto posebno. Nemam igrano takva (iako nemam mnogu igri igrano), no dobra e! A ke ja probam i pric od persija.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Assassin's creed e daleku podobra od Prince of Persia. I vo grafika, i vo prikazna, i vo gejmplej, vo se. Bidejki imam 10gb limit, simnav edna assassin's creed verzija 2.4gb ama sto ke vidam, taa samo na ruski bila. Ipak se mucev i ja razbrav prikaznata i igrata ja zavrsiv uspesno. :D:D:D

Грешка, воглавно од играта сум разочаран.
1. Која приказна???, не знаете што е приказна изгледа у игра.
2. Многу лесно се управува само држи 3 копчиња и сам скока каде сакаш, а и тепањето не е баш којзнае што.
3. Најмногу од се е претерано монотона!!!, така да и таа приказна што ја има се губи при играње. Тука би додал дека играва има супер графика движења(можеле да ги направат по тешки само), супер градови со многу детали кој за жал не се искористени како што треба каде е искористено многу време на програмирање и дизајнирање во ветер.
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Грешка, воглавно од играта сум разочаран.
1. Која приказна???, не знаете што е приказна изгледа у игра.
2. Многу лесно се управува само држи 3 копчиња и сам скока каде сакаш, а и тепањето не е баш којзнае што.
3. Најмногу од се е претерано монотона!!!, така да и таа приказна што ја има се губи при играње. Тука би додал дека играва има супер графика движења(можеле да ги направат по тешки само), супер градови со многу детали кој за жал не се искористени како што треба каде е искористено многу време на програмирање и дизајнирање во ветер.

zatoa rekov deka prince of persia e mnogu podobra a najvise vo prikaznata.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.296
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно