• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

asrock p4vm800

  • Ја почнал/а темата
  • #1

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Ај ако знае некој нека ми каже како да ги инсталирам драјверите за матичнава.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Што ти е проблемот со инсталирањето? Имаш ЦД со драјвери, претпоставувам. Ако нема autorun мени, едноставно пристапи кон ЦД-то и побарај фолдер Drivers.
Таму мора да има VIAHyperion4in1451v извршен фајл, кликни двапати и по отварањето на новиот прозорец чекирај ги опциите за IDE, AGP и што веќе има таму. За останатите компоненти имаш посебни подфолдери со драјвери.
Или, по инсталацијата на VIAHyperion4in1451v, десен клик на My Computer, па Properties>Hardware>Device Manager, избери ја компонентата за која сакаш да инсталираш драјвери, кликни двапати на неа, и по отварањето на новиот прозорец кликни на Driver табот и избери Update driver. Во новиот прозорац избери No, not this time, кликни Next и избери Install from specific location, наведи каде е локацијата на драјверот, кликни Next и повтори ја постапката за сите компоненти.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно