1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка AsRock H110M-DGS и Intel G4400 LGA-1151

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од c0mrade, 19 Јануари 2019.

Тагови:
 1. c0mrade

  c0mrade
  Gaining Experience

  131
  90
  11 Септември 2008
  Машко
  Здраво дечки,

  Пред да одат на продажба би ве замолил за проценка на следниве делови

  ASRock > H110M-DGS
  Intel® Pentium® Processor G4400 (3M Cache, 3.30 GHz) Product Specifications

  Купени од Нексио пред ~2 години, процесорот има гаранција до 21.11.2019 а матичната само што и истече
  Малку се користени, ќе одат на продажба во моментот кога ќе ми пристигнат другите CPU+MB бидејќи праам upgrade, да не се остаам без ПЦ :)

  Thx in advance
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,459
  3,825
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 3. c0mrade

  c0mrade
  Gaining Experience

  131
  90
  11 Септември 2008
  Машко
 4. c0mrade

  c0mrade
  Gaining Experience

  131
  90
  11 Септември 2008
  Машко
  Bump...
  Одат на продажба за 4000ден. комплет
   
 5. c0mrade

  c0mrade
  Gaining Experience

  131
  90
  11 Септември 2008
  Машко
 6. c0mrade

  c0mrade
  Gaining Experience

  131
  90
  11 Септември 2008
  Машко
 7. c0mrade

  c0mrade
  Gaining Experience

  131
  90
  11 Септември 2008
  Машко
  Подарени надвор од форум, може клуч. Thx
   
Слични теми
 1. shifty
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  625
 2. Martinovski

  Проценка Intel G4400

  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,519
 3. Boldozer
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,001
 4. -={K-O-R-U-N}=-
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  461
 5. RagingDemon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  559
Вчитување...

Сподели

Вчитување...