• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

AsRock B450 Pro4, Ryzen 3 1200AF, Gskill 2x4gb DDR4, Deepcool 600 Bronze

boksata

Млад Претприемач
27 декември 2017
407
594

boksata

Млад Претприемач
27 декември 2017
407
594
Може клуч, ќе одат во нов оглас и целосна конфигурација.
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
718
961
Radobor
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X
Motherboard
X570 Pro4 ASROCK
Storage
Samsung PRO 980 NVMe, Samsung EVO Plus NVMe, Seagate Ironwolf
PSU
BE QUIET! STRAIGHT POWER 80 PLUS PLATINUM
RAM
64GB 3200MHz G.SKILL Ripjaws - V F4
Video card
NVIDIA GTX 1070ti Cerberus
Case
BeQuiet Pure Base 500
Mouse
MX Master 3
Keyboard
MX Keys
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Benq PD3220U
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.891
Мислења
912.340
Членови
32.612
Огласи
840
Најнов член
yeyeyeye
На врв Дно