• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

aspx na somee.com pomos!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Nikol4e

Intern
12 јануари 2008
72
2
De4ki imam eden problem so somee.com!
Napraviv free account, se logirav, go izbrisav WEB Site'ot koj bese po default, so pomos na Visual Studio 2008 napraviv aspx WEB Site ( language: Visual Basic, ASP.NET version: 2.0.50727), napraviv publish preku ftp na somee.com na mojot account ( se razbira preku Visual Studio ), potoa vo IIS Setup na somee.com podesiv ASP.NET version na 2.0.50727, potoa namestiv default documents da bide default.aspx, i ocekuvav deka toa e se i deka WEB Site'ot e spremen za poseta!

koka.somee.com

No ne e bas taka, izgleda treba uste nesto da se sredi, ako nekoj ima iskustvo od ASP.NET hosting ili iskustvo od somee.com, pls neka pomogne!!!
odnapred blagodaram :D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Имаш таму еден default file, тоа треба да го избришеш за да може страната да се лоадира. И уште нешто основната страна index нека ти биде именувана.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Nikol4e

Intern
12 јануари 2008
72
2
Go srediv problemot, do niv bilo, go izbrisav sajtot i go kreirav ponovo i sega e OK :D

TEMATA MOZE DA SE ZATVORI!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,924
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно