• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

[ASP.NET] Праќање mail

• Ја почнал/а темата

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Вака праам апликација за праќање маил и ја користам System.Net.Mail. Е сега си праам некои проби, ама ми треба SmtpClient. Дали некој знае некој некој клиент што можам да го користам, за да можам да се конектирам на хост и на одредена порта (25 најчесто е од маилот) со што ќе можам да го испратам маилот ?

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Јас би ти препорачал да го разгледаш Bossware SMTPClient 1.1.2.4
http://www.componentspot.com/products/review.aspx?id=1&MasterCat=2&Categories=0

Оваа компонента е напишана во С# и може да се користи во .NET Framework програмски јазик по желба како што се:C#, VB.NET, J#, ASP.NET и сл. Во секој случај погледни го овој SMTPClient. Еве ги можностите:

· Sending HTML/text messages.
· Sending to multiple recipients.
· Connecting to multiple servers.
· Including multiple attachments.
· Connection retry count.
· Sending files using MIME encoding.
· Synchronized, thread-safe wrapper.
· Using message priority.

Мислам дека ќе ти брка работа. :bravo::bravo:

• Ја почнал/а темата

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Ај баш ќе го пробам не сум го побал, па ќе ти кажам што сум напраил. Сега треба и да се регнам на странава иначе не даваат download, аххххххх :)

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Е да мора да се регистрираш за да го симнеш. Пробај и кажи што мислиш и дали ќе ти врши работа. :rolleyes:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,569
Мислења
823,608
Членови
28,075
Најнов член
GGPPkorcula
На врв Дно