• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

[ASP.NET] Праќање mail

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Вака праам апликација за праќање маил и ја користам System.Net.Mail. Е сега си праам некои проби, ама ми треба SmtpClient. Дали некој знае некој некој клиент што можам да го користам, за да можам да се конектирам на хост и на одредена порта (25 најчесто е од маилот) со што ќе можам да го испратам маилот ?
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Јас би ти препорачал да го разгледаш Bossware SMTPClient 1.1.2.4
http://www.componentspot.com/products/review.aspx?id=1&MasterCat=2&Categories=0

Оваа компонента е напишана во С# и може да се користи во .NET Framework програмски јазик по желба како што се:C#, VB.NET, J#, ASP.NET и сл. Во секој случај погледни го овој SMTPClient. Еве ги можностите:

· Sending HTML/text messages.
· Sending to multiple recipients.
· Connecting to multiple servers.
· Including multiple attachments.
· Connection retry count.
· Sending files using MIME encoding.
· Synchronized, thread-safe wrapper.
· Using message priority.

Мислам дека ќе ти брка работа. :bravo::bravo:
 

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Ај баш ќе го пробам не сум го побал, па ќе ти кажам што сум напраил. Сега треба и да се регнам на странава иначе не даваат download, аххххххх :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Е да мора да се регистрираш за да го симнеш. Пробај и кажи што мислиш и дали ќе ти врши работа. :rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.669
Мислења
889.393
Членови
31.510
Огласи
36
Најнов член
Tanya666
На врв Дно