Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ASIX - USB to Ethernet

Costigan_Jr

Unbeatable
5 јули 2013
2.953
4.155
Доколку некој знае каде во државава има можност да се купи USB to Ethernet адаптер/уред, со ASIX чип, нека сподели информации.

Планирам Xiaomi Mi Box S да поврзам на интернет преку LAN. Воедно доколку некој тестирал некој адаптер што е достапен кај нас и што функционира во комбинација со Xiaomi Box S би ми помогнало да запрам со потрагата.

Благодарам.


Пример слика
51yPKZmxdYL._SY450_.jpg
 

Rejzerot

On your way to fame
19 мај 2022
584
999
Скопје
Доколку некој знае каде во државава има можност да се купи USB to Ethernet адаптер/уред, со ASIX чип, нека сподели информации.

Планирам Xiaomi Mi Box S да поврзам на интернет преку LAN. Воедно доколку некој тестирал некој адаптер што е достапен кај нас и што функционира во комбинација со Xiaomi Box S би ми помогнало да запрам со потрагата.

Благодарам.


Пример слика
Погледнете го атачментот 121354
Го користи колега на работа,и е доста задоволен барем до сега не се покажало никаков проблем.

Моја препорака е ова https://www.anhoch.com/product/4364...to-gigabit-ethernet-adapter-gembird-nic-u3-02 брзината е 10/100/1000,што е повеќе од доволно до гигабитна брзина пренесува додатоков.
 

Costigan_Jr

Unbeatable
5 јули 2013
2.953
4.155
Го користи колега на работа,и е доста задоволен барем до сега не се покажало никаков проблем.

Моја препорака е ова https://www.anhoch.com/product/4364...to-gigabit-ethernet-adapter-gembird-nic-u3-02 брзината е 10/100/1000,што е повеќе од доволно до гигабитна брзина пренесува додатоков.
Според мои сознанија Realtek RTL8153 e некомпатибилен со Xiaomi Box S. Барам уред со ASIX чип.
Ти благодарам во секој случај.
 

Costigan_Jr

Unbeatable
5 јули 2013
2.953
4.155
Setec, anhoch, loging.
Skoro gledav, Kaj site ima na zaliha
Барав со ASIX мрежен чип. Во Анхоч немаа. Логинг има само во Скопје.
Мислењето е автоматски споено:

Може клуч.
Најдов во Сетек. 1000 денари, USB hub + LAN, ASIX AX88179 чип. Тестирано работи со Xiaomi Mi Box S.
IMG_20230118_201607716.jpg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.346
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно