• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Архива од qWCG настаните во Македонија?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
1,003
1,377
Дали некој случајно ги има архивирано настаните на qWCG што се одржуваа кај нас? Порано имаше на Idividi, ама еве веќе подолго време ги нема. Конкретно за Counter Strike 1.6 од 2008ма до 2011та, а доколку имате постари споделете. Ми се расипа хард дискот со тие фајлови и сеа ме фати носталгијата па си реков да прашам дан му се наоѓаат некого тука. Барам слики, објави, табели, демоа и слично. Споделете кој што има да се сетиме на тие времиња. :)
WCG.jpg
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,946
4,211
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
До ден денес се ежам од видеово:


Најбоље време беше тоа. CS 1.6, Dota и CRT монитори. Сигурен сум дека имам нешто во стариот диск ама којзнае дали работи. Ако успеам да го активирам ќе споделам.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,014
www.iwmnetwork.com
Дали некој случајно ги има архивирано настаните на qWCG што се одржуваа кај нас? Порано имаше на Idividi, ама еве веќе подолго време ги нема. Конкретно за Counter Strike 1.6 од 2008ма до 2011та, а доколку имате постари споделете. Ми се расипа хард дискот со тие фајлови и сеа ме фати носталгијата па си реков да прашам дан му се наоѓаат некого тука. Барам слики, објави, табели, демоа и слично. Споделете кој што има да се сетиме на тие времиња. :)
Погледнете го атачментот 99543
Тука имаш линкови до табели и видеа: Следете ги ENTiTY во живо нa WCG ⋆ IT.mk

EDIT: Sry, не го видов q-то во qWCG. :)
Еве ти за таа тема друг линк:

Ембедот на крај од текстот не работи веќе од Flickr, меѓутоа еве ти линк:

2010: Kвалификации за WCG Скопје
2011: Лан Фест 2011
 
Последна промена:

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,946
4,211
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

dddragan

Gaining Experience
12 август 2014
329
387
Ентер списанијата ако не се лажам редовно ги покриваа qWCG. Ако ги чува некој може да пушти скен од рубриката. :)
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
662
669
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Ги чував од 2002 до 2005 на стар диск сите демоа од квалификациите што се одржуваа, за жал ги немам веќе, кој знае на кое буниште е тој диск. Во тоа време победникот од Македонија играше во поширок регионален натпревар со победниците од другите балкански држави, а победникот од таму добиваше место на главниот евент. Памтам дека AlmostFamous победија 2002-2004, a во 2005 или Simplex или Еntity, не се сеќавам добро. Не знам колку ти е корисна информацијава, толку паметам...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
855,796
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно