• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Архитектура на PC- дизајнирање логички кола

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

pankipan4e

Intern
30 април 2007
12
0
Ако знае некој како се решаваат следниве задачи или ако го поминал ова на ПМФ- Информатика нека постира или нека даде идеја.... Хитно е!

Однапред благодарам.
 

Атачменти

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Ја го поминав пред две ипол години на ЕТФ :)
Како да ти кажам како се решаваат? Карноови мапи знаеш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,548
Мислења
823,094
Членови
28,059
Најнов член
Даниел2222
На врв Дно