1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Arduino

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Crazy, 28 Март 2018.

 1. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Кај може да се земе Ардуино во Скопје.

  Да сподели искуство некој ?
   
 2. Виктор Пејковски

  Виктор Пејковски
  Intern

  3
  12
  18 oктомври 2016
  Машко
  На Antonio Vasilevski и Draynor им се допаѓа ова.
 3. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  826
  278
  18 ноември 2013
  Машко
  Во Логинг имам начекано , ама се оверпајсд. Најдобро ти предлагам да порачаш од интернет ги има од 3-4$ за Нано или Уно до 15-20$ за Мега. Имаш и цели комплети со Уно за 25-30$ со доста работи внатре.
   
  На Antonio Vasilevski и Crazy им се допаѓа ова.
 4. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Vidov, okej fala ti druze
   
  На AndrejFerdzo му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...