1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Arduino Uno плочка или цел стартер кит

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од bobmkd, 1 oктомври 2017.

 1. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  372
  191
  18 ноември 2008
  Машко
  Пред извесно време побарав совет за почеток со занимавање со Arduino (Arduino ми треба совет за почеток) и од мнооогуте совети :D најдобар беше оној од Дамјан (фала за @gdamjan ) па сега изборот дали да купам само плоча или цел стартер кит ми зависи од средствата што треба да ги одвојам за тоа.
  Знам дека нови се продаваат/нарачуваат во Логинг но мислам дека и половни ќе ми завршат работа а би ме чинеле помалку.
  Доколку некој има плоча или цел стартер кит понудете овде или во ПП а јас во зависност од цената би одлучил што да купам.
   
 2. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  866
  891
  24 Февруари 2008
  Нарачај си од интернет кит со се Arduino нормално, за $25 се наоѓаат солидни со доволно компоненти за почеток за учење.
   
  На bobmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  372
  191
  18 ноември 2008
  Машко
  За таа цена не успеав да најдам оригинал Arduino kit туку само некои кинески копии компатибилни со Arduino ИЛИ пак компоненти БЕЗ плочката. Доколку некој има сознание каде може да се најде кит со вклучена плоча за таква цена ве молам споделете.
  Фала однапред на тие.
   
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,237
  514
  3 Април 2008
  На bobmkd му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  372
  191
  18 ноември 2008
  Машко
  Фала за сугестијата, секако ќе го видам и ова, веќе гледав доста по aliexpress ама ова на прв пофглед ми се гледа со повеќе компоненти а за добра цена.
   

Сподели

Вчитување...