1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Arduino Uno плочка или цел стартер кит

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од bobmkd, 1 oктомври 2017.

1. bobmkd

bobmkd
    Gaining Experience

372
    190
    18 ноември 2008
    Машко
    Пред извесно време побарав совет за почеток со занимавање со Arduino (Arduino ми треба совет за почеток) и од мнооогуте совети :D најдобар беше оној од Дамјан (фала за @gdamjan ) па сега изборот дали да купам само плоча или цел стартер кит ми зависи од средствата што треба да ги одвојам за тоа.
    Знам дека нови се продаваат/нарачуваат во Логинг но мислам дека и половни ќе ми завршат работа а би ме чинеле помалку.
    Доколку некој има плоча или цел стартер кит понудете овде или во ПП а јас во зависност од цената би одлучил што да купам.

2. Luidgi

Luidgi
    On your way to fame

865
    891
    24 Февруари 2008
    Нарачај си од интернет кит со се Arduino нормално, за $25 се наоѓаат солидни со доволно компоненти за почеток за учење.

На bobmkd му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bobmkd

bobmkd
    Gaining Experience

372
    190
    18 ноември 2008
    Машко
    За таа цена не успеав да најдам оригинал Arduino kit туку само некои кинески копии компатибилни со Arduino ИЛИ пак компоненти БЕЗ плочката. Доколку некој има сознание каде може да се најде кит со вклучена плоча за таква цена ве молам споделете.
    Фала однапред на тие.

4. gdamjan

gdamjan
    On your way to fame

2,233
    511
    3 Април 2008
    На bobmkd му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bobmkd

bobmkd
    Gaining Experience

372
    190
    18 ноември 2008
    Машко
    Фала за сугестијата, секако ќе го видам и ова, веќе гледав доста по aliexpress ама ова на прв пофглед ми се гледа со повеќе компоненти а за добра цена.

Сподели

Вчитување...