1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Arduino Fingerprint

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Dzole_S, 14 Март 2019.

 1. Dzole_S

  Dzole_S
  Intern

  1
  0
  20 Септември 2017
  Здраво дечки :), иако сум член веќе некое време не сум многу активен. Па еве како за прв пат сакам да прашам дали некој знае каде би можел да се најде fingeprint сензор за ардуино, нешто слично како на сликава.[​IMG]
  Прашав во неколку продавници како алфа електроникс битола, гац нема. Во логинг изгор скапо 4.5к , што воопшто не ми се исплати. Или можеби некој има за продавање па да се договориме :). Слободно може да се префли темата ако не е на сооодветно место.
   
 2. SpiritBond

  SpiritBond
  Gaining Experience

  222
  451
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање

Сподели

Вчитување...