Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Arabella

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Za ovaa distribucija na Linux seuste ne sum znael ke ja probam ;) .
pozdrav i fala za informacijata.
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
da ubunti stiga, mene mi stigna 6.04 verzijata i pred nekoja nedela poracav preku shipit i 7.04 verzija i treba da mi stigne za 4-6 nedeli, pa ke ja pocekam ponovata da ja probam. A za ova Arabella i ja ne znaev,ama ke ja poracam, u sekoj slucaj fala filipvselena
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.218
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно