• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

[Априлилили] Microsoft конечно го купи Yahoo!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Конечно, се случи и тоа. По неколку одбивања од страна на Yahoo!, Microsoft успеа да даде доволно добра понуда што челниците на Yahoo! не можеа да ја одбијат. За повеќе информации тука.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Се откажувам од мојот Yahoo! е-маил ...

АБе ... лол .. стварно помислив бре... не ме вади од такт :)):LOL:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Супер ќе биде добро ако ја тргнат разликата помеѓу бесплатен акаунт и професионален пошто малку сервиси го нудат тоа,главно сега сите имаат повеќе простор итн.
 

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
807
826
Супер ќе биде добро ако ја тргнат разликата помеѓу бесплатен акаунт и професионален пошто малку сервиси го нудат тоа,главно сега сите имаат повеќе простор итн.
Да да, мислам дека многу ќе се подобрат сега.


:LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
phh....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,038
Мислења
837,369
Членови
28,971
Најнов член
Los_cojones
На врв Дно