• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple WWDC - Live

  • Ја почнал/а темата
  • #1

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ako ne ste upateni, pred saat vreme pocna WorldWide Developer Conference organizirana od strana na Apple.
Konferencijata pokriva razlicni temi, pocnuvajki od raznite platformi koi se koristat od strana na informaticarite, do raznite inovacii koi se vo tek... Kako i mnogu novi aplikacii koi dosega ne i bile predstaveni na javnosta.

Ova se poslednite 3 feed-a od konferencijata, zaedno so poslednite sliki:
11:18 am iDisk is integrated into Me.com as well. Phil is now demonstrating the functionality.
11:18 am Unbelievable looking Mail, Contacts, Calendar, and Gallery applications. Photos are synched over the air too.
11:16 am Includes incredible Web 2.0 applications to provide a desktop-like experience on the web to work with all of the data. Me.com.Da dodadam deka stotuku pocnaa da go presentiraat iPhone 3G...Za live feed-ot kazete im fala na macrumorslive
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,144
Мислења
839,379
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно