• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple tries again with Safari patch

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Од Apple извадија втора верзија од нивните скорешни сигурносни update-ти за да поправат "бубачка" која предизвикуваше пад на Safari интернет пребарувачот.
Сигурносниот update 2007-009 v1.1 е достапен во неколку верзии за Mac OS X 10.5, 10.4.11 za PowerPC, и универзална верзија за 10.4.11.
Овој софтвер може да се спушти и инсталира преку Software Update (or Apple Software Update for Windows), или може да се спушти од веб страната на Apple Downloads
Извор:www.itwire.com
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Мислам дека попрактично би било да отвориме една тема во делот на Mac OS X и да биде наменета за сите надградби или известувања за Mac OS X,наместо вака да отвараме постојано нови теми.Позз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,704
Мислења
849,056
Членови
29,434
Најнов член
patlidzan
На врв Дно