1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple Store?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од feit, 12 Декември 2009.

 1. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Дали има некој на форумот создадено Apple Store сметка со македонска кредитна картичка и купил нешто?
   
 2. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
  Мислам дека тие Ејпл стор акаунти важат само за таа земја чиј е Ејпл стор.Пример US Apple Store e само за Америка и така со другите.Мислам дека за Македонија неможе
   
 3. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  Исто како со ebay, на AppStore можеш како словенија да се регистрираш со картичка од НЛБ, но само апликации можеш да купуваш, ништо друго.
   

Сподели

Вчитување...