Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Apple паметни телефони - генерална дискусија

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
861
781
Овие iOS 18 го направија Material You Андроид што го има.
 

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
861
781
Пред некоја недела кога МС го претстави Recall кој ти гледа се што правиш и учи итн итн и се чува демек само на уредот, беше најлошо нешто за приватноста итн итн па рекоа дека ќе може да се исклучи целосно. Од Епл не кажаа ништо за тоа денес.
 
Последна промена:

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.426
6.598
Батеријата партали ја прави iOS 17, ама битно ке се радуваме на смешковци и позадини за тие од сите бои на виножитото...
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.626
17.121
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Батеријата партали ја прави iOS 17, ама битно ке се радуваме на смешковци и позадини за тие од сите бои на виножитото...
Реално, ова требаше да биде обележано како emergency update и да се инсталира само, не да чека од мене да кликнам аплу. :D

IMG_3138.jpg
 

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.908
4.730

Antonio002

Intern
18 јули 2019
26
9
Што мислите, Колку е паметно да се инсталира БЕТА Верзија од ИОС 18 на главен уред, и колку е стабилна доколку некој ја пробал ? :oops:
 

BigBull

Gaining Experience
20 март 2013
64
90
Што мислите, Колку е паметно да се инсталира БЕТА Верзија од ИОС 18 на главен уред, и колку е стабилна доколку некој ја пробал ? :oops:
Има разлика од public beta до developer beta.
Моментално ова е Developer Beta и не би ти препорачал да инсталираш на уред што го користиш секојдневно, дека има прилично многу багови.
Ако имаш толку мерак за iOS 18 ти предлагам да почекаш public beta, би требало да излезе некаде почеток на Јули.
 

Antonio002

Intern
18 јули 2019
26
9
Има разлика од public beta до developer beta.
Моментално ова е Developer Beta и не би ти препорачал да инсталираш на уред што го користиш секојдневно, дека има прилично многу багови.
Ако имаш толку мерак за iOS 18 ти предлагам да почекаш public beta, би требало да излезе некаде почеток на Јули.
Јасно, Фала ти БигБул
 

acikaaa

On your way to fame
22 октомври 2018
735
727
Скопје
Јас пред некој ден од радозналост ја инсталирав и немам никакви проблеми
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.213
31.380
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.213
31.380
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

TexasUS

On your way to fame
25 февруари 2017
861
781
Да бидеме јасни, и Samsung во последно време натака иде.
Апсолутно.

Она што кај Apple општо дополнително ме нервира е нивниот “покварен” не знам како да кажам однос општо кон било што. Посебно за софтверот. Се однесуваат како се што не е нивно појавено прво дека или не го чини или не знам што и на крај после 5-6 години ќе го имплементираат.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
949
1.265
ако му ги видиш последните видеа на мкбхд, од далеку се гледа дека е у џебот на Епл.
 
20 ноември 2020
34
30
Апсолутно.

Она што кај Apple општо дополнително ме нервира е нивниот “покварен” не знам како да кажам однос општо кон било што. Посебно за софтверот. Се однесуваат како се што не е нивно појавено прво дека или не го чини или не знам што и на крај после 5-6 години ќе го имплементираат.
За воља на вистината не е се` тој ексклузивитет кој го фураат, има тука и патенти шо ги чекаат да поминат или да напраат добар дил.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.277
Мислења
977.750
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно