1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,196
  3,550
  7 ноември 2014
  Машко
  Не те разбирам? Ако имаш било кој Apple уред, конференцијата е интересна и корисна, испрезентираа буквално се што ќе добиеш софтверски и бесплатно за твојот телефон, таблет, лаптоп итн...
   
  Последна промена: 23 Јуни 2020
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Screenshot_20200623-075416.jpg
   
  На The Geek Boy и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 3. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  401
  350
  7 Јули 2013
  Машко
  Презентираа за корисници дека можат драг н дроп на виџети, не за девелопери... Тоа ме изреволтира, шо изгубив време на 1от ден од WorldWide DEVELOPERS Conference, а не го добив тоа. :)
  Си останувам јас денес и другите денови да гледам тоа шо стварно ме интересира.
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,438
  875
  12 Април 2017
  Машко
  Честитики. После 12 години конечно можете да ги тргнете апликациите од home screen.

  Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
   
  На cipiripi, Krk198, The Geek Boy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  780
  208
  10 Јуни 2007
  На it_boy и boriseto им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,950
  27,637
  4 Септември 2008
  Јас до сега нити 1 реклама немам видено на Samsung S уред, не знам вие што правите.
   
  На gremlin, cipiripi, The Geek Boy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,438
  875
  12 Април 2017
  Машко
  Пред OP користев Samsung A40, и S7 Edge. Не видов реклама.
  Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,555
  4,918
  18 Септември 2013
  Машко
  Уште ги лажат со баба-роги :D реклами имало, бавно било, не изгледало добро... (у меѓувреме полека полека ќе ги стават сите опции шо ги има на андроид и ќе се фалат како ги измислиле они).

  После тоа просечен ајфонџија ќе ти пријде на работа и ќе ти се фали како виџети на хоум скринот се најјакото нешто и ќе прашува: вие на андроид имате такво нешто? :D :D :D

  (жими се се има десено)
   
  mkgunner, The Geek Boy, Delicon и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,196
  3,550
  7 ноември 2014
  Машко
  Извини мој превид, целосно си во право, ова воопшто не е конференција за девелопери...
   
 10. boriseto

  boriseto
  Gaining Experience

  401
  350
  7 Јули 2013
  Машко
  Не е дека не е, само првиот ден треба секогаш да го скокам. :)

  Sent from my PH-1 using Tapatalk
   
 11. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  853
  333
  9 Август 2018
  Машко
  За нашиот пазар нема реклами, и тоа баш не се реклами туку промоции од Samsung.
  Ама да. Нека им е со среќа опцијата за фолдери, памтам еден LG телефон, прв на тач што ми беше уште 2010 имав виџети, фолдери, дури и видеа можев да едитирам.
   
 12. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,153
  682
  8 Август 2017
  Машко
  Ќе биде ли достапна 14та на 6S и SЕ првиот?
   
 13. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  503
  419
  9 Јули 2018
  Машко
  Да
   
  На The Geek Boy и Enquito им се допаѓа ова.
 14. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,438
  875
  12 Април 2017
  Машко
  Очигледно не сум бил доволно информиран кога реков дека може да се тргнат иконите од home screen.

  Незнам шо е филмот со ова... Место да може да ги тргнеш, они ставиле опција да може да скриеш слајд од home screen.

  Значи мора да има еден home screen слајд шо е полн, без разлика дали е со апликации или виџети.

  12 години, и сеуште нема слобода врз home screen.

  Ова е само илузија.

  Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација

  Edit: Само што добив информација дека од 14 можете да смените default browser и mail апликации. Long live Apple.

  Едино Widget Stacking е нешто ново и нешто што би сакал андроид да го копира.
   
  Последна промена: 24 Јуни 2020
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,196
  3,550
  7 ноември 2014
  Машко
 16. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  275
  216
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Можеш виџет ама кај што ќе ти кажат тие дека можеш, оти фак ју шо има ти да ставаш кај сакаш.
  Какво дупење на здрав мозок еј, app library напраиле, го претставија како епохално откритие, нека ве дупат бе убоо си е
   
  The Geek Boy, Скоти, SiPy` и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,637
  1,243
  2 Јануари 2012
 18. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,555
  4,918
  18 Септември 2013
  Машко
  TL;DR: reasons reasons reasons... BRAVE... landfills whatever...

  Односно лапај си Апле парички коа некој ќе сака слушалки или полнач.
   
 19. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  780
  208
  10 Јуни 2007
  Следната година и телефон немало да има во кутијата.
   
  CokeZone, Скоти и на Маша им се допаѓа ова.
 20. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  319
  319
  22 Февруари 2012
  Машко
  Ја прочитав без екран. Само со екстерен дисплеј...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 21. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,555
  4,918
  18 Септември 2013
  Машко
  Ако се деси ова после да видам како ќе го правдаат фанбојчиња: па и онака иам сто пуњачи и слушалки. Не ми треба.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
 22. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,438
  875
  12 Април 2017
  Машко
  Проблем е шо имаат големо влијание, така да и други фирми можеби ќе го копираат ова. Исто како што некои апликации ќе престанат да ги прават за х86.

  Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
   
  На bxxxn и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 23. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  780
  208
  10 Јуни 2007
  Don't worry, и самсунг фанбојчињата ќе го добијат истиот третман, само малце покасно, дека треба прво да го видат од Епл за да го ископират.
   
  Speedster, The Geek Boy, ivan88 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,438
  875
  12 Април 2017
  Машко
  Самсунг фанбојчињата ќе можат да си купат One Plus и да имаат слично искуство. Apple фанбојчињата се ограничени на еден телефон си тој оперативен систем.

  Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
   
  Sharlovski, The Geek Boy и на Скоти им се допаѓа ова.
 25. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  780
  208
  10 Јуни 2007
  Гледам дека и One Plus веќе нема 3.5мм џек. :suprised:
  На шо ќе се префрлат после?
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...