1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Се менува, пиши ПП.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,924
  27,634
  4 Септември 2008
  Хммм, од каде ми е познато ова?


  After 10 years of Android, I switched to an iPhone 11 Pro. I switched back after a month. Here's a quick recap of my experience. : Android
   
 3. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,067
  1,375
  17 Јуни 2009
  Машко
  Дечки, прашувам за другар колку би коштало да се замени батерија на iPad Pro (2016), и каде би било најдобро да се стори тоа во Скопјево?
   
 4. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во Ајстајл.
   
  На filipkir и bxxxn им се допаѓа ова.
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,152
  1,243
  11 Март 2011
  Оригинална батерија само во iStyle (нека пише некој ако грешам). Другде добиваш компатибилна батерија, која според мое искуство побрзо се расипува
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 6. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  495
  415
  9 Јули 2018
  Машко
 7. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со лесно нека е, will try. :)
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Нека праша пак, но во ајстајл батерија мислам дека не се менува на ипад , дополнителен проблем е и што се вади преку екран, добро е што заменски батерии нема никаде за ипад и да сакат нема што да ти стават, ефтино решение е половна од заклучен ипад, и некој да се нафати да го среди.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  785
  648
  8 Јануари 2008
  Машко
 10. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,245
  534
  21 Јуни 2010
  Wellness советник

  View: https://youtu.be/ww4QCHFlRCM


  Ипхоне12 има 64mpix камера и ноч. Коцкаст дизајн во стилот на ајфон4.

  6Gb ram во про моделот и почнува со 128Gb меморија. Нема веќе 64Gb верзија. Screenshot_20200602_172007_com.google.android.youtube.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  11,007
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде нек се угоде, камерата има да вришти за инат на самсунк.
   
 12. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,414
  866
  12 Април 2017
  Машко
  Ако некој сака да има ајфон, ама да може да го кастомизира :)
   
 13. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,141
  675
  8 Август 2017
  Машко
  На ова стариве Ајфони не функционира имам еден 6+ на најнов иос 12.4.7 и не ми дава да го џеилбрејкнам.
   
 14. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,414
  866
  12 Април 2017
  Машко
  Потребен е пач број 13.5, постаро или поново не бива.
   
 15. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  785
  648
  8 Јануари 2008
  Машко
  Направи му update на 13.5.1 од телефонот па потоа од ipsw симни го 13.5 додека може да го вратиш, па направи бекап и преку itunes држи shift и стисни restore па најди го фајлот што го симна од ипсв и селектирај го. После треба да можеш џеилбрејк. Ако треба помош пиши ми пп.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Skorp му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  302
  669
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Може директно да го симне 13.5 на pc и со шифт клик да го инсталира на телефонот.
   
 17. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  842
  762
  31 Мај 2011
  на 4.7 уште нема, инаку работи за секој друг иос и телефон.
   
 18. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,141
  675
  8 Август 2017
  Машко
  Не може на 6+ само од 6С/СЕ па нагоре.
   
 19. Todor91

  Todor91
  On your way to fame

  785
  648
  8 Јануари 2008
  Машко
  Јас лошо прочитав мислев дека е 6с. Инаку со un0ver можеш да му направиш jailbrake od 11.0 до 13.5.
   
 20. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  274
  216
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Заврши 6/6+ со апдејти

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 21. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  842
  762
  31 Мај 2011
  како и да е за ајфони што се до X подобро е checkra1n, не вреди замарањето со unc0ver. и треба да работи и на 12.4.7.
  користете bootra1n и средете брзински работа.
   
  Последна промена: 6 Јуни 2020
 22. Exooo

  Exooo
  Intern

  49
  16
  21 Декември 2016
  Машко
  Apple pay, можеби е зборено на темава се извинувам однапред преголема е цела да ја читам :) Дали има некое инфо кога би била достапнаа оваа услуга кај нас?

  Дали може да се користи во МК преку НЛБ бидејќи Словенија е една од земјите каде е достапен овој сервис?

  Поздрав,
   
  На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  495
  415
  9 Јули 2018
  Машко
  тешко дека кај нас ќе е достапно ApplePay во блиска иднина...пробај картицата да ја ставиш на Wallet ако си на регион Словенија и кажи што ќе направиш баш ме интересира?
   
  На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко


  Иако е долго, вреди да се изгледа. Ова е тоа што постојано се збори на темава, единствен кој пробал тука е @psyside да се свичне...
   
  The Geek Boy, Sludge.Factory и на ivan88 им се допаѓа ова.
 25. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,245
  534
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Тоа за инстаграм одамна се знае. Затоа "влијателните" а.к.а инфлуенцери мора да имаат ајфон под дефолт.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...