1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Na koj operator zaklucen ?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  408
  1 Јануари 2016
  Машко
  Колку пари е од телеком да се декодира ипхоне х ( т.е да го отклучат ) .
   
  На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Filip95

  Filip95
  Intern

  25
  8
  18 Април 2018
  Машко
  Telekom


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  433
  343
  1 Февруари 2017
  Машко
  Имам ипоне 4с заклучен со ипоне акаунд.
  Има спас? до каде што прашав ми рекоа неможе да се отклучи.
   
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,216
  1 Септември 2011
  Машко
  Ако се истечени 2год,од договорот со кој е земен Ајфонот,и се платени сите сметки,без долг,ке ти го отклучат безпари.Јави се прашај во контакт центар,си имаат процедура.  Нема чаре
   
  На Filip95 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 6. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Ako imas pominat dogovor, pojdi u bilo koj salon kje go sredat.


  Sent from my iPhone using Tapatalk

  Има ама не ни можеш да го користиш, освен Ало ало.


  Sent from my iPhone using Tapatalk

  Погоре


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Изменето од модератор: 12 Февруари 2020
  На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Filip95

  Filip95
  Intern

  25
  8
  18 Април 2018
  Машко
  Fala ti mnogu. Da pominat e dogovorot veke 2ipol god. Neznaev deka bez pari moze da go otklucat. Ne Bev siguren. A prasuvav po lokalnive mobilari nad 2000 mi baraat. Sega vednas ke se javam vo Kontakt Centar.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,951
  4,216
  1 Септември 2011
  Машко
  Јас знам за оваа процедура,од луѓе кој отклучувале.Јас лично немам отклучувано Ајфон на тмоб,али мислам дека истата процедура им е.
   
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,386
  2,241
  13 Јануари 2014
  Машко
  Процедурата важи за било кој уред купен од Телеком. Ако е купен на договор и притоа е искористен било каков попуст кој следи со договорот, треба да истече договорот, па може да се отклучи во салон. И исто битен момент, дури и ако уредот е платен порано (договор на две години, исплатен на рати ама во една година), пак мора да поминат тие две години.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,629
  1,239
  2 Јануари 2012
  А ако е платен во готово со попуст?
   
 11. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,386
  2,241
  13 Јануари 2014
  Машко
  За ова не сум сигурен, ама ако си го платил со попустот кој следува со договор/претплата, мислам дека пак мора да истечат тие две години.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,502
  6,574
  27 Март 2014
  DelphiUser, mkgunner и на DarthJe5us им се допаѓа ова.
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,629
  1,239
  2 Јануари 2012
 14. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014
  Да ова со кабливе нема смисла, сеа и купил 11 про ми бара усб приклучок за PC, може америка не е. проблем, ама посиромашните земји голем.


  Се надевам ќе се средат сите со тупе ц.

  инаку најранлив конектор е.

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 15. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  401
  408
  1 Јануари 2016
  Машко
  Погоре не гледам цена :)
  А ако се мислеше дали е истечен договорот не е :)
   
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Оу мај гад дјуд. Из дис фор рил?

  upload_2020-1-24_23-15-26.png

  Оваа ли е таа технологија бе? Ова ли е таа оптимизација? Ова ли е тоа најдоброто од пазарот?

  [​IMG]
   
  На Скоти и causevd им се допаѓа ова.
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  Мене овој дел од скриншотот ми е многу пострашен
  upload_2020-1-25_10-3-24.png
   
  На D3N1EL, moongose, Astro и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,193
  3,547
  7 ноември 2014
  Машко
  На moongose и Astro им се допаѓа ова.
 19. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,246
  537
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 20. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Никаков бан, никакви бакрачи, китајците така би си ја пресекле гранката на која што седат.
   
 21. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,246
  537
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  List of countries by silicon production - Wikipedia

  Силикон valley ке ги кошта ѓаол ипол да произведат едно процесорче за компјутер. Кина да лупне вето освен војна ништо не ја спасува америка. И тогаш ке изгуби.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 22. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Китајците немат болс да им се спротивстави на US.
   
 23. Astro

  Astro
  Guru

  6,755
  9,466
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јебига, според полиса дифолт броусер. Иначе си врви секогаш Фајрфокс
   
  На TylerMkD и Avid им се допаѓа ова.
 24. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  681
  349
  7 oктомври 2014

  Да не беа Американците со нивните идеи и иновации Кина ќе бела уште село. Среќа американче лакомо за пари и ефтина работна рака си префрли цела иновација и технологија кај нив и сеа и се враќа све.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  ivan88, Happy, Трајче Дрварчето и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,246
  537
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Никој неможе да биде заложник со векови ако си ја знаат силата.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...