1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  180
  74
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Нели треба само да ти се појави Service кај Battery Health?
   
 2. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  647
  412
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Мислам треба, ама зашто да не ја сменам? Добра цена е...


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,794
  1,168
  28 ноември 2015
  Машко
  Вреди iphone 6s во 2019? Ми понудија трампа за компјутерски дел па не се разбирам во Iphone и што да се распрашам за да знам дали е валидно тоа што ми го дава.
   
 4. krema

  krema
  Professor

  10,676
  10,251
  24 Јуни 2009
  Машко
  Зависи што ќе трампаш за него, ако трампаш мрежна карта се исплати. :)
   
  На Скоти и Avid им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,742
  27,422
  4 Септември 2008
  Вреди 7к, па сеа види дали и колку вреди делот. Прашај дали се гаси на ладно!
   
 6. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,319
  720
  9 Мај 2012
  Машко
  Стар е 6с 5 генерации назад и дали вреди хм јас не би трампал и кој знае колку батери хелт


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,676
  10,251
  24 Јуни 2009
  Машко
  Можеби има нова батерија и нов дисплеј.
   
 8. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  466
  385
  9 Јули 2018
  Машко
  Први импресии од 11ка ,Звучниците се многу подобрени спрема Х (квалитет,гласност..),Face ID е осетно побрзо,Камерата е предобра од неа се изненадив посебно Night Mode,Воглавно си работи премногу мазно,батери лајф немам тестирано баш али како што ми изгледа супер е, дисплејот не осетив никаква разлика со Х(Oled vs LCD ),ми треба време да се навикнам на големината на екранот (6.1 vs 5.8 на Х) малку е подебел али не ми смета
   
  На Happy, drifter, Pane-G и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Martinovski

  Martinovski
  Gaining Experience

  617
  253
  4 oктомври 2011
  Едно прашање за тие што имаат искуство со ајстајл со смена на батерија, дали одкако кје ја сменат батеријата на телефон ставаат нови лепливи ленти на телефонот за да се задржи водо-отпорноста на телефонот која дотогаш била
   
 10. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Дечки, зошто кога некој ѕвони од фиксна линија на мобилен (iphone se), ајфонов покажува само пропуштен повик и не ѕвони, а доколку ме бара некој од мобилен - нормално си ѕвони. :confused: Што бутур му е?

  ЕДИТ: Го препознавал како непознат број... :confused: Бројот го пишува (иако не е мемориран), не е повик со скриен број. Ја исклучив опцијата и сега си ѕвони. Ова е голем пропуст...
   
  Последна промена: 2 Јануари 2020
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,742
  27,422
  4 Септември 2008
  Не е пропуст, инженери мислеле за тоа не е заебанција, ти мислиш дека тоа е лошо, ама не е, кога плаќаш за иПхоне плаќаш други да мислат за тебе, нема ти што да мислиш или да кажуваш дали е пропуст.
   
  Pane-G, Bravo, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Goran.

  Goran.
  Gaining Experience

  177
  117
  19 Септември 2017
  Машко
  Сам си ја вклучил опцијата.

  Под дифолт е исклучена.

  Да има предности тоа, да не те вознемируваат некои идиоти за Анкети и сл работи.

  Твој избор.
   
  ivan88, it_boy, stefan_mkd и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Маша

  Маша
  On your way to fame

  263
  565
  24 Април 2007
  Женско
 14. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  762
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Опцијата е поставена да блокира дојдовен повик со скриен број, а не број што не е мемориран.
   
  На Pane-G и toshex им се допаѓа ова.
 15. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  440
  247
  18 Март 2015
  Машко
  Silence Unknown Callers е опцијата и никаде не пишува дека е само за скриени броеви.

  Прво рипни па кажи оп, така беше? :)
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,742
  27,422
  4 Септември 2008
  На што конкретно мислиш?
   
 17. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  246
  183
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Никогаш нема да имаш водоотпорност после отворање на телефон, освен ако не бил во apple
  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 18. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,193
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Од X на XS не е толку голема разликата колку што е од XS на 11 pro.

  Да не збориме од X на 11. Најголем скок во квалитет од која било генерација на ајфони.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Секако. iPhone 4 вика Здраво.
   
  Tomislav96, ivan88, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,193
  502
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Компарабилно е.

  Сликај навечер со iphone xs и iphone11 истиот wow ефект ке го добиеш што го доби од 3s на 4.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 21. Goran995

  Goran995
  On your way to fame

  338
  524
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  Не зборам само за камера. И не е ниту приближно компарабилно.

  Скокот од 3ГС до 4-ката сеуште е најфасцинирачки од сите Ајфони до сега. И воопшто во мобилната индустрија. Револуционерно дури. Срамота е да се споредува со некаков си скок од X на 11.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 22. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  466
  385
  9 Јули 2018
  Машко
  Дајте предложете некој добар Wallpaper или апликација ,ми се здосади некако stills позадините од епл,никако неможам да најдам некој кој добро би изгледал на 11,најдов еден премногу интересен ама не се чита часот во ќошот и општо App labels не се читливи...
   

  Прикачени датотеки:

 23. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,109
  986
  4 Февруари 2014
  Машко
  Welcome to the Dark Side Ако си на про моделот
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,129
  2,566
  28 Јануари 2017
  Машко
  Макс прегледа а и досадна

  2131.jpg
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 25. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  466
  385
  9 Јули 2018
  Машко
  Обична 11ка лцд..
   

Сподели

Вчитување...