1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  168
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Можев да земам iphone 11 64gb, ама се одлучив за xs со 256gb, заради Jailbreak сакам да му направам.


  Има некој овде на форумов iphone со jailbreak ?

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  баш ме интересира зошто сакаш да направиш jailbreak?
   
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  Можеби затоа што iOS e рестриктивен?
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  168
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Зошто Елка без лампиони не е Елка

  Кој имал Jaibreak знае што зборам.

  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  ivan88, Pane-G и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 5. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  541
  338
  28 ноември 2014
  Машко
  IMG_0424.JPG

  Променета батерија во Istylе, демек оргинал... Па да видиме како ќе се покаже.
  1.290ден- Iphone 8 Plus.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Luca Toni и it_boy им се допаѓа ова.
 6. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,088
  971
  4 Февруари 2014
  Машко
  Ја заменав за истата цена, чудно што имаат промоции за постариве модели - оригинална е во секој случај.
   
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
 8. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  541
  338
  28 ноември 2014
  Машко
  На 82%, и пази... во ред беше со постојано користење од 8 сабајле до кај 17 часот знаеше да држи. Ама... денес ми светна дека сакам да ја сменам. Ќе видиме дали има разлика. :)
   
  DrMTR, Potop и на it_boy им се допаѓа ова.
 9. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  106
  127
  4 oктомври 2015
  Машко
  За iPhone XS (ios13) мислам дека немаш jailbreak сеуште.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Дали вреди апгрејд од х на 11ка?
   
  На Aowek му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  106
  127
  4 oктомври 2015
  Машко
  Не.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  168
  206
  18 Септември 2015
  Машко
  Frozen на 12.1 сум
  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Frozen. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,365
  27,059
  4 Септември 2008
  Сем амоледот, и тек како вреди. Драстично подобра камера, брзина, батерија, Wi-Fi и 4G.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,303
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  За камера да, се друго не вреди


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 15. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Сега ќе направам ресторе и ќе пишам
   
 16. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Манато ресторе засега ги немам тие багови кои ги напоменав претходно
   
  Последна промена: 8 Декември 2019
  На Pane-G и Potop им се допаѓа ова.
 17. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  66C47DC7-B42B-416D-BC22-784C112B3DB5.png
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 18. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Чудно ми се случи ,Сликите ги имам само на Гугл Фотос никаков бекап ни на ајклауд ни на пц и од нигде никаде ми се врстија повеќето слики иако имав манато ристоре на ајфонот
   
 19. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,303
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  И на мене истото поради тоа iCloud не ми се допаѓа


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  Ама Ајклаудот е празен кај мене
  0D4B6319-BAA6-4E53-920D-C99C9608B249.png
   
 21. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  737
  158
  10 Јуни 2007
 22. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  381
  307
  9 Јули 2018
  Машко
  CDD6728E-310F-40ED-9457-9B5797E5B021.png
   
 23. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  737
  158
  10 Јуни 2007
 24. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  631
  323
  7 oктомври 2014
 25. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...