1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,111
  991
  4 Февруари 2014
  Машко
 2. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  164
  106
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  [​IMG]
  :D:D:D:D:D:D:D
   
  На Geek64, Goran., Potop и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  ^Пропуштам нешто?
   
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,612
  1,228
  2 Јануари 2012
  Веројатно се фали дека се подновил.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  Тоа да, ама што е со газењето од смеење, тоа не ми е јасно
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,862
  3,288
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Секој со фестивалите :)
   
  На Скоти и Avid им се допаѓа ова.
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,612
  1,228
  2 Јануари 2012
  Среќно emoji.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  164
  106
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  "The grinning face with smiling eyes emoji expresses joy, happiness, cheerfulness, or excitement."
   
  Potop, Avid и на Маша им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  Јас тоа емоџи го знам како сеир или нешто што се става кога се исмејаваш на нешто...

  А ова е среќно смајли :carefree:

  Сеедно со среќа да се користи :D:D:D
   
  На barneymk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  164
  106
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Ах шо си ти :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,754
  10,308
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ипхоне рулез.
  :D :D :D


  Sent from my иПхоне using Tapatalk
   
  Speedster, DaVoRkNe и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 12. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,197
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Доста ентузијасти на форумов.

  Со здравје да (не)си го кршиш т.е служиш!

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На krashot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  164
  106
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Фала ти!
   
 14. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  IOS 13.2.3 -премногу багови цц,ми се случува freeze на сафари исто така тастатурата ми е чудна притискам некоја буква и се случува да закочи на таа буква,нотификации каснат и агресивно ги килнува од беграунд
   
 15. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,325
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  Како инсталираш?? Преку ајтјунс или директ од ајфонот ? Направи повторно рестоур и ресет преку ајтјунс и види дали пак има багови ?!


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 16. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,111
  991
  4 Февруари 2014
  Машко
  Секој корисник што има и нема епл акаунт може ривју да си остави. Исто важи и ако го има или нема купено производот. :D :D
   
  На Filip95 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  677
  349
  7 oктомври 2014
  Да воведуваат и некој политики околу сервисот , се правеле многу далавери со екраните.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 20. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  директ,моментално немам пц при рака па неможам ништо освен ресет али си викам првин да почекам нов апдејт
   
 21. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,325
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  И пак ќе имаш проблем после апдејт ,туку треба чистење од предходното па после чиста инсталација и по апдејт истото ќе биде чисто
   
 22. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,766
  27,472
  4 Септември 2008


  Камериште, тоа што го направија Apple годинава, никој не го очекуваше, дури и најголемите оптимисти.

  Unreal.

  Обавезно гледање на монитор @4K (без разлика дали е 1080p)

  @Sludge.Factory еве пошто ме праша....
   
  Последна промена: 3 Декември 2019
  На Delicon му/ѝ се допаѓа ова.
 23. DelphiUser

  DelphiUser
  Practice makes perfect

  1,181
  1,181
  2 Март 2011
  Машко
  Значи колку добро 1020 му противи на времето, секоја чест. Легендарен телефон. Штета што нема апдејти за камера 5 години, иначе ќе ги пеплосуваше сите уште 10 години.
   
  На Gumirano му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Luca Toni

  Luca Toni
  Gaining Experience

  185
  247
  18 Септември 2015
  Машко
  Здраво дојде денот за upgradе од iphone 7 на iphone XS

  3 дена го користам, батеријава звер, камерата и перформанси супер

  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Pane-G, Potop, Goran. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 25. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,197
  504
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Не ти се свиѓаше iphone11?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...