1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. krema

  krema
  Professor

  9,823
  9,511
  24 Јуни 2009
  Машко
  Што формат е wallpaperot?
   
 2. zirkach

  zirkach
  Gaining Experience

  181
  135
  12 Февруари 2015
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  9,823
  9,511
  24 Јуни 2009
  Машко
  Одличен wallpaper, веќе во употреба. :)
   
 4. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  205
  225
  26 Декември 2013
  Машко
  А може некој да го прикачи во оригинална резолуција?
  Фала многу.
  П.С. Го симнав од погоре ама некако матен ми изгледа


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. krema

  krema
  Professor

  9,823
  9,511
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кај мене е супер, не е матно.
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  Па на таа резолуција не може и да сакаш матно да биде :D
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,002
  397
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Повеќето телефони на подржуваат DC Dimming.

  What is DC Dimming? How to enable on Xiaomi, OnePlus, Realme Phones

  List of phones that support DC Dimming?

  • OnePlus 7 Pro and OnePlus 7(support will be extended to older OnePlus phones as well)
  • Black Shark 2
  • Xiaomi Mi 9
  • Xiaomi Mi 8
  • Redmi K20 Pro and Redmi K20
  • Oppo Reno 10X Zoom
  • Realme X

  Тие што користат Xiaomi 9/SE/T/PRO/LITE

  Во Dial up менито треба да се внесе кодов и ке излезе поп ап за таа опција.

  *#*#3225#*#*

  Try the Brand New DC Brightness Control on Mi 9 - Mi 9/SE/T/T Pro/Lite - Mi Community - Xiaomi - Повеќе инфо.
   
 8. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,002
  397
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  За тие луге што се загрижени дека нивниот ајфон е постар модел и личниот статус би пострадал има решение и кошта 3 евра на али. Screenshot_20191112_102227_com.alibaba.aliexpresshd.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На toshex, fuzzjaw, Викса и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  215
  447
  24 Април 2007
  Женско
  Полошо од ова е само грудњак со сунѓери ;)
   
  DaVoRkNe, Sonic.01, Happy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  276
  301
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Дечки знае некој како да го тргнам restriction passcode на ајфон 6с 13.1 имам пристап и до ајклауд-от, само што не знам кој паскод сум го ставил (4 бројки се), а обичниот лок паскод си го знам.


  //UPD

  Успеав да го најдам преку едно програмче Decipher Backup Browser
   
  Последна промена: 13 ноември 2019
 11. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  259
  488
  15 oктомври 2013
  Машко


  :D
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  120
  60
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Ајфон заклучен на Vodafone UK, дали може да се отклуче преку unlockpanda? Цената е 49 долари. Некој да има искуство со ова?

  Edit: Телефонот е иначе нов и заклучен на Vodafone UK и го најдов ова:
  Unlock Your Phone – Using Your Device - Vodafone
   
  Последна промена: 15 ноември 2019
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,074
  6,047
  21 Јануари 2009
  ne moze da se otkluce
   
  Fredy, Speedster и на xxxMoRLoGxxx им се допаѓа ова.
 14. krashot

  krashot
  Gaining Experience

  120
  60
  21 Април 2013
  Машко
  Video Editor
  Според веб страницата пиши дека можи сопственикот да го отклучи. Ќе испратат request, па ќе информирам.
   
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,776
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
  Која е разликата помеѓу Iphone X и Iphone XR?
   
 16. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  269
  251
  9 Јули 2018
  Машко
  Х има подобар екран 3Д тач портреит камера а ХР поголем лцд поголема батерија и а12
   
  На Speedster и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 17. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,776
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
  Колку што гледам на нет,рецензии и видеа,горе доле се со камерата XR i X.Не сум во план да зимам Ајфон,али гледам дека се горе доле,слична цена овие два модела.
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  XR има подобра камера
   
  DaVoRkNe, Goran. и на it_boy им се допаѓа ова.
 19. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  269
  251
  9 Јули 2018
  Машко
  Незнам што им е со квалитетот на кабелот за полнење али после некое време треба да го виткам да го вртам за да полни истото и на Х и на 7+ ми се случуваше
   
 20. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,776
  3,946
  1 Септември 2011
  Машко
  Подобра има ХР?Зарем нема Х затоа што нели има 2 по 12мп?
   
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,715
  26,335
  4 Септември 2008
  Главната е подобра
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 22. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко


  :hay:

  некој да го проба ова ?
   
  На Speedster и deni.mitev им се допаѓа ова.
 23. Frozen.

  Frozen.
  Gaining Experience

  103
  100
  4 oктомври 2015
  Машко
  По коментарите пишува дека работи само што имало некои недостатоци(неможи логин на iCloud, не работи СИМ)
   
  Последна промена: 17 ноември 2019
 24. Geek64

  Geek64
  Intern

  10
  11
  24 Декември 2018
  Дали ова може да се направи и со Windows оперативен?
   
 25. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  575
  280
  7 oктомври 2014
  Ne, linux i mac


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...