1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Apple паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

Тагови:
 1. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  205
  225
  26 Декември 2013
  Машко
  Ако продолжи да паѓа ќе го носам сигурно, инаку не ми се носи да го отвараат, сепак не е ни месец дена стар :)


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  708
  141
  10 Јуни 2007
  Супер. Види како ќе тера понатаму. Ама не секогаш се намалува постепено. Некогаш може да држи и година дена на исто, па после да падне неколку проценти.

  Да не имаше инсталирано бета верзија некогаш? И тоа знае да ја зезне калибрацијата и да покажува грешен процент. Со factory reset се средува.
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  205
  225
  26 Декември 2013
  Машко
  Не друже само официјалните.
  Ме зачуди тоа што најпрво падна до 97% за само недела дена од активирање. Веќе наредниот ден беше на 96%.
  Еве го сега за сега се нема намалено иако деновиве не сум во Македонија па не ни можам да го полнам со цели циклуси.
  Ќе видиме :)


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 4. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,059
  939
  4 Февруари 2014
  Машко
  Моментално имам отворено 22 апликации на ајфон Xs.
  YouTube (Отворено видео во позадина), CoinMarketCap (Отворен live tracking), Camera, Slack, WhatsApp, Viber, Instagram, Google Sheets, Messenger, Spotify, Google Maps, Safari (активен таб), Apollo (активен видео таб), Skype, Facebook, Аpp Store, Speedtest, Plex (активен видео direct stream), Twitch, Phone, Mail, Telegram.
  Пола час ги вртам апликацииве, менувам видео на јутјуб, скролам на инстаграм итн. Не се има ниту една апликација релоадирано, со исклучок на Sheets (заедно со Word и остали се најлошо оптимизирани апликации за iOS, на секое менување таб се релоадираше) - едноставно морав да го споделам искуствово. За жал не играм игри на телефон, иначе ќе пробав и со нив.

  Ова е на најновата бета што излезе вчера, ако испадне исто и крајната верзија на 13.3 - апдејтов ќе биде МАГИЈА.
   
  На zlatk0, Potop, it_boy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  271
  252
  9 Јули 2018
  Машко
  Да не знае некој како можам да најдам Youtube со Background Playback,ставив Youtube++ преку appvalley ама нема дарк моде и ме нервира
   
 6. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,067
  2,364
  28 Јануари 2017
  Машко
  Важно ти е дали ќе е дарк мод или не кога ионака ќе ја користиш апликацијата во позадина?
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  708
  141
  10 Јуни 2007
  Стигна update-от. 13.2.2.
   

  Прикачени датотеки:

  На Potop, psyside, mkextremer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,758
  26,390
  4 Септември 2008
 9. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,960
  2,936
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Нема ни 2 дена од поплаки :)
   
  На Potop му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,758
  26,390
  4 Септември 2008
  Од 1 ден кога го купив.
   
 11. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,960
  2,936
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  По апдејтот каква е сеа ситуацијата со рам менаџментот :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,758
  26,390
  4 Септември 2008
  Ќе кажам за некој саат-ден


  Едит, само што ми напраи релоад на youtube и photos со само 4 апликации...
   
 13. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,012
  400
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Се кладам iphone 4 нема таков агресивен рам менаџмент ко новиот IOS, се тоа најаки перформанси паѓаат у вода ако софтверот е тиња, unless...

  Што ако ејпл пробуваат нешто да скријат со ваков потег? (Tip: уште еден греач за во зима по дома)

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 14. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,012
  400
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Apple iPhone 11 Pro Max camera review - DXOMARK


  Заклан од Mi Note 10 pro premium за 4 поена ради зумот.

  Xs Max беше совладан од ми9. Редовно си ги пеглаат ејпл за третина од цената. (81к vs 27k).

  Според DXO барем. (Да не збориме за G - Cam, за mi9t ја тестирав ептен прави разлика)

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 15. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,081
  3,421
  7 ноември 2014
  Машко
  Па истата фабрика треба да е, само без R&D трошоците на Apple, чиста работа.
   
 16. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,272
  6,402
  27 Март 2014
 17. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  893
  702
  29 Март 2011
  Potop, Pane-G и на krema им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  9,868
  9,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  Welcome to the иПхоне club. :)
  Да видиш и ти преродба. :)
   
  На Luca Toni и Chaeld10_8 им се допаѓа ова.
 19. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,261
  690
  9 Мај 2012
  Машко
  Ќе видиш што е ренесанса иако некои работи нема да ви се допадне , но барем ќе знаеш значењето на зборот ренесанса


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 9 ноември 2019
  На Potop и Chaeld10_8 им се допаѓа ова.
 20. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  893
  702
  29 Март 2011
  Имав 3gs па 4s бел па се префрлив на Android и сега имам и то и то :))
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
  На Pane-G и krema им се допаѓа ова.
 21. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,261
  690
  9 Мај 2012
  Машко
  Мене ми е сеедно и то и то и сега користам ајван 8+ поради сметки (акаунти)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Chaeld10_8 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Allex

  Allex
  Practice makes perfect

  817
  1,055
  8 Март 2013
  Машко
  Решено ви е со 13.2.2 тоа со Reload на апликации што се спомнуваше...


  Инаку доколку некој го има овој walpaper нека го прикачи, го скинав од барање не успеав да го најдам...

  [​IMG]

  EDIT

  [​IMG]
   
  Последна промена: 9 ноември 2019
 23. krema

  krema
  Professor

  9,868
  9,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  Овој wallpaper што си го прикачил нели го бива?
   
 24. Allex

  Allex
  Practice makes perfect

  817
  1,055
  8 Март 2013
  Машко
  Па тоа е тоа што го барав, го прикачил тој на видеото ама не видов надоле...
   
 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,758
  26,390
  4 Септември 2008

Сподели

Вчитување...