• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple Iphone 4 Најавен

  • Ја почнал/а темата
  • #1

bl0ck

Intern
26 јуни 2009
181
19
Најслабо чуваната тајна од Аpple (лол) е конечно откриена :)
Iphone 4
повеќе за новиот продукт може да се најде на линкот подолу
http://www.apple.com/iphone/
пс: се извинувам ако топиков е во погрежно место
 

NERD.

Gaining Experience
19 април 2010
1,379
343
yep, и презентацијата ќе биди за некој саат мислам... Според мене супер е! И ако веќе го видовме во gizmodo... :)

Edit

Поефтин е од неговите предходници исто така има и повеќе меморија, мулти таскинг, 3г повици, 5мп камера и лед флеш, а дизајнот баш е супер! Мене лично многу ме се допаѓа!

199$ 16gb 299 32gb + месечна претплата до кај 50/60$.... Ако сака некој пре-ордер еве линкче...

Edit #2

А пак 3Gs верзијата со 4.0 ос ќе биди 99$ 8gb извор
 

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
Само едно ме зачудо како се уште нема 3г видео разговори преку мобилната мрежа, туку само преку wi-fi. Јесте да е ова подобро од смисла на чинење но сеапк...

Освен подобрениот дизајн на изгледот и малце поголемата резолуција на екранот нема ништо ново и спектакуларно.
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,689
3,582
Да и мене најчудно ми е тоа што викаат дека видео разговори се овозможени само преку ви-фи, а не и преку 3Г. Ете одма нешто што нечини кај новиот ајфон :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,453
Членови
29,018
Најнов член
dimitar.spiroski
На врв Дно