Apple и се друго

Статус
Затворена за нови мислења.

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Не сакам да кажам ништо против конкретен/ни член/ови на форумов, туку сакам да ви дадам на знаење дека не е во ред ова забегување со apple-microsoft војни на секоја тема каде што некој нешто ќе праша нешто за apple. Не за друго, туку ептен ми е глупо да ги труеме темите на луѓе што фино лепо си прашале нешто во врска со apple, како што беше случајот со Aleks, а не е само тој.
Ова е како сега јас да одам на Dual boot Ubuntu и Windows? темава (рандом ја одбрав) и да почнам да му зборам на човекот да си земе mac пошто убунту не го бива.
Ајде ако не да почнеме на секоја тема така да ги водиме дискусииве, нит чоекот ќе си добие одговор, нит форумов нешто ќе постигне.

А и да не испадне дека јас и уште двајца-тројца водиме тука некоја пропаганда, ако сака некој нешто да праша за apple-ако знам ќе одговорам. Спротивно не очекувајте од мене да бранам нешто за кое што мислам дека нема потреба да се брани.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Koga vise otvori tema za ova eve ke ti odgovoram.....ama ne me sfakjaj pogresno, sto i da kazam toa e samo moe viduvanje na rabotite sto ne mora da bide tocno:)
Konkretno ke govoram za firmata sto nudese Apple (pazi cudo pravilno go napisav) proizvodi i bi iskoristil eden bezobrazen termin gi vrbuvase clenovite i pravese besplatna reklama ovde na forumov.
E sega ako gi zemam vo predvid faktite deka ti si golem podrzuvac na Apple ... i bas preku tebe idea tie informacii i ostvaruvanje kontakti ... samoto toa me naveduva na pomisla deka ti go podrzuvas toj brend i deka pravis reklama za smetka na materijalen profit. Ili so drugi zborovi nekoj clen ovde moze da si otvori firma i za podobro reklamiranje na istata da go koristi forumov vo marketinski celi.

Kako sto kazav ... ne te napagjam so ovoj komentar ne sakam da vodime raspravija ama bidejki vekje go postavi ova prasanje vo temava morav da go odgovoram. Zboram vo moe ime i kako toa mene mi izgledaat rabotite:)

Pozdrav
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Ili so drugi zborovi nekoj clen ovde moze da si otvori firma i za podobro reklamiranje na istata da go koristi forumov vo marketinski celi.
StarBuck od sekogas bila golema obozavatelka na Apple, bez razlika sto predmalku otvori firma.

A ako nekoj saka da si go izrazi svojot stav dali ke go pluka Microsoft, ili Apple, ili pak *unix, moze komotno da si otvori blog, bidejki ima polno postovi od toj tip na pogresni mesta.

p.s. Sry za kirilica, imam mali problemi :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Koga vise otvori tema za ova eve ke ti odgovoram.....ama ne me sfakjaj pogresno, sto i da kazam toa e samo moe viduvanje na rabotite sto ne mora da bide tocno:)
Konkretno ke govoram za firmata sto nudese Apple (pazi cudo pravilno go napisav) proizvodi i bi iskoristil eden bezobrazen termin gi vrbuvase clenovite i pravese besplatna reklama ovde na forumov.
E sega ako gi zemam vo predvid faktite deka ti si golem podrzuvac na Apple ... i bas preku tebe idea tie informacii i ostvaruvanje kontakti ... samoto toa me naveduva na pomisla deka ti go podrzuvas toj brend i deka pravis reklama za smetka na materijalen profit. Ili so drugi zborovi nekoj clen ovde moze da si otvori firma i za podobro reklamiranje na istata da go koristi forumov vo marketinski celi.

Kako sto kazav ... ne te napagjam so ovoj komentar ne sakam da vodime raspravija ama bidejki vekje go postavi ova prasanje vo temava morav da go odgovoram. Zboram vo moe ime i kako toa mene mi izgledaat rabotite:)

Pozdrav

Барем според мене ако на пример го земам твоето мислење во обзир јас не дека несакам и дека и јас сум силен подржувач на Ејпл ама рекламата не ја гледам ниту ја спомнува својата продавница,цени,услуги или слично туку постовите се сконцентрирани на објаснувања и лични искуства со Ејпл и сите нивни производи.Исто и јас не напаѓам никого и не се карам туку само дискутирам за оваа тематика.Можеби во некој посто е употребено "Дојди ќе се договориме за попуст"ама не буквално на се
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Ne vleguvam povekje vo diskusija zatoa sto kako sto kazav prethodno NE JA NAPAGJAM StarBuck .... samo koga vise go spomna problemot go kazav moeto gledanje na rabotite.
 

BSOD

Intern
5 јуни 2008
709
46
Не сакам да кажам ништо против конкретен/ни член/ови на форумов,

Ok се препознав тука, иии, нема да чепкам повеќе во коментари посветени на јаболкото. Се согласувам, нема потреба да се препукуваме и да ги расипуваме темите за совет/помош.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
trakilaki: во ред е и го ценам твоето мислење но сакам само да потенцирам дека рекламата што е на сајтот сама не може да се стави, ниту јас можам да натерам некого со сила да ja стави.
Тоа е комплетно оставено на луѓето што се одговорни за порталот/форумот што значи дека тие виделе некоја предност од поставувањето на истата.

инаку и јас ќе потенцирам дека никој никого тука не напаѓа... :)
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
off-topic

@hijackhacker

Jas sum golem obozavatel na Jenna Jameson .... i mislam deka treba da mi se obezbedi edna posebna sekcija na forumov, vo koja ke si gi praam temite od dusa i ke mozam da gi iskazam mislenjata za povrzanosta na navedenata bozica i informatickata tehnologija. :)):))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Ok се препознав тука, иии, нема да чепкам повеќе во коментари посветени на јаболкото. Се согласувам, нема потреба да се препукуваме и да расипуваме темите за совет/помош.

супер :bravo:
кој е за пиво? :D
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
off-topic

@hijackhacker

Jas sum golem obozavatel na Jenna Jameson .... i mislam deka treba da mi se obezbedi edna posebna sekcija na forumov, vo koja ke si gi praam temite od dusa i ke mozam da gi iskazam mislenjata za povrzanosta na navedenata bozica i informatickata tehnologija. :)):))

хаха редовен посетител ќе ти бидам :LOL:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Не се работи за рекламирање на своја фирма, туку опција за секој кој сака да купи Apple тоа да го стори со одредени поволности.
Второ, поштувам Apple. Штета е што Apple не беше достапен од многу порано.
Трето, доколку некој праша за совет околу Apple, ако некој знае нека одговори, ако не, нека не забегува во дискусии колку му се или не му се допаѓа Apple.
Во иднина, ваквиот пристап кон работите ќе се смета за Off Topic и односните мислења ќе се модерираат.....па да нема лутење, ОК? :)
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
off-topic

@hijackhacker

Jas sum golem obozavatel na Jenna Jameson .... i mislam deka treba da mi se obezbedi edna posebna sekcija na forumov, vo koja ke si gi praam temite od dusa i ke mozam da gi iskazam mislenjata za povrzanosta na navedenata bozica i informatickata tehnologija. :)):))

Ај да не забегуваме од темата .
Кој нема искуство со Apple може да критикува , но јас знам барем за видео едитирање и композитинг декa Apple царува моментално,можеби не толку во односот цена-перформанси но за стабилност и издржливост на самиот хардвер,софтвер и оперативен систем .....

Навистина и јас забележав ама баш во секоја тема за Епл има по некој што критикува со омраза ,а не со факти .
 
M

Mr.Alien

Гостин
Омраза....можеби, не велам не.
Јас повеќе мислам дека е од крајно незнаење, несакање/неможење/незнаење да се прифати нешто ново и поинакво (ново од аспект на времето колку што Apple е присутен на нашиот пазар).
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
worthless_without_pics.gif
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Не се работи за рекламирање на своја фирма, туку опција за секој кој сака да купи Apple тоа да го стори со одредени поволности.
Второ, поштувам Apple. Штета е што Apple не беше достапен од многу порано.
Трето, доколку некој праша за совет околу Apple, ако некој знае нека одговори, ако не, нека не забегува во дискусии колку му се или не му се допаѓа Apple.
Во иднина, ваквиот пристап кон работите ќе се смета за Off Topic и односните мислења ќе се модерираат.....па да нема лутење, ОК? :)

Ехх..И ја сакав истото да го казам ама никако да ми текне:))110% се сложувам со мислењето на Mr.Alien:bravo::bravo:
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Од тие теми единствено дознав дека имало и екстремни anti-mac jihadisti на светов, а за што досега имав поблага претстава. :D

Сепак тоа не беше темата на темите (звучи кул ова) така да забелешкава Ви е на место.

И ондак то.... Сменете се, за колективно добро! :LOL:
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Ај да не забегуваме од темата .
Кој нема искуство со Apple може да критикува , но јас знам барем за видео едитирање и композитинг декa Apple царува моментално,можеби не толку во односот цена-перформанси но за стабилност и издржливост на самиот хардвер,софтвер и оперативен систем .....

Навистина и јас забележав ама баш во секоја тема за Епл има по некој што критикува со омраза ,а не со факти .

Pa jas da vi kazam pravo vo forumov vidov mnogu postovi za apple i mi se dopagase. :) SEa ke ja instaliram i mislam da go koristim MAC OS X Leopard. :)

Zasto ? Zatoa sto e mngou stabilen. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,044
Мислења
870,712
Членови
30,375
Најнов член
dzoni77764
На врв Дно