• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apple е загрижен за слухот на своите корисници

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Apple развиваат нова технологија базирана на еден мал уред за И-подовите кој ќе има задача да автоматски измери колку долго корисникот слуша и со која јачина на тонот ,а потоа и да го намали тонот – во обид да го заштити слухот на корисниците , пренесува лондонски Daily Mail
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Браво ова ќе биде неверојатен достиг на Ејпл врз технологијата.

Јас па мислам дека на многу хардкор корисници,зависници од музика нема да им се допадне новитетов и ќе ги иритира но да видиме....
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Тука си во право али ако им е сеедно дали ќе имаат добар слух или ќе оглуват нивен избор
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
A razmisluvaat dokolku nekoj ima prethodno oshtetuvanje na sluhot, primer 30% i potrebno mu e da slusha poglasno, ke si zemat Apple ke namalat zvuk i posle toj povekje ke ja slusha bukata od okolinata otkolku muzikata od ipod :p
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Сите ја претворивте приказната како уредот да не дозволува гласно слушање музика, верувам дека ако се оди во екстреми случаи тогаш уредот да реагира инаку би било глупо, а Apple не се компанија која прави глупости.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,268
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно