Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

App Store Connect invite проблем

paraglajder

Gaining Experience
9 јануари 2008
268
185
Многу често публикувам iOS апликации, и обично клиентите ми праќаат покана (ivitation) до нивниот App Store Connect акаунт.

Денес неможам да прифатам покана, пробав од 2 различни Apple Ids.

Исчистив Cookies и Cache, пак нипто.

Дали на некој друг му се случува истото? Да знам барем дека не е само до мене.

Благодарам однапред.
 

paraglajder

Gaining Experience
9 јануари 2008
268
185
Решен проблем: рестартирај интернет конекција или промени интернет мрежа. Не дека ти е слаб интернетот туку Apple е лајно невидено. Го изгуглав проблемот и тоа ми го реши.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.824
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно