1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

App Store Acc

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од NERD., 20 ноември 2010.

 1. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Decki ako imate app store acc bez linkuvana karticka bi ve zamolil da go spodelite so mene zaradi shto ne mozam da napravam nov, mi bara karticka. Pass nema da vi smenam samo kje go koristam za download na apps :)
   
 2. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Хахаха интересно.. Сигурен сум дека се е во ред со страната на Apple.
   
 3. koki

  koki
  Gaining Experience

  256
  134
  3 Март 2010
  А зашто некој ако не тр познава лично би ти дал такви ствари??
   
 4. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  it_guy

  Ќе си направиш нов акаунт на епл со некоја дебитна виза картицка или каква и да прифаќа. Од кога ке го направиш акунтот ќе отидеш во твојот профил и во опциите каде што ти стои картичката ќе ја тргнеш (веќе нема да имаш картичка асоцирана со твојот епл акаунт). Ова го правев пред месец дена за регистрација и мака мачев за да се регистрирам без картица, и на крај реков налет и картица и све :). Ко се регистрирав видов дека има опција да ја тргнеш картицата и акаунтот без тоа ти функционира :)

  Ако те интересира нешто подетално или имаш некој дополнителен проблем кажи ми ќе му најдеме чаре :)
   
 5. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  iTunes -> Store -> View my Account.

  После идеш на Edit Payment Information
   

  Прикачени датотеки:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина:
   95.5 KB
   Прегледи:
   5
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина:
   69 KB
   Прегледи:
   5
  1 person likes this.
 6. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Tnx fearless, no si go najdov stariot akaunt i si zavrshiv rabota. Anyway rep+
   
Слични теми
 1. filipvselena
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  662
 2. feit
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  936
 3. Пеон
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  10,186
 4. Snow :)
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  686
 5. Spamalot
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  776
Вчитување...

Сподели

Вчитување...