• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apophysis - едитор на фрактали

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Neptvn

Intern
13 октомври 2007
16
0
http://www.apophysis.org/

Проверете, ако не сте знаеле за програмов вреди да се проба. Јас го открив пред недела дена и се воодушевив од леснотијата на управување со зачудувачки резултати. Има и по некој туториал на истиот сајт и уште милион ако погуглате. Фрактали владеат! :)

ПС. Ако нешто не ви е јасно прашајте. :)
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
jas go koristam nekoe vreme
2.06 3d e najdobra po neme
mij apokaza eden kolega na faks martin pozz do nego
super raboti moze so dobra skripta da se pravat
idi na deviatart imas dobri raboti tamu
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,671
Мислења
862,037
Членови
30,032
Најнов член
musicenthusiast
На врв Дно