• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Апдјет на форум v2.1.11 29/09/2020 [Куп Features]

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
640
704
orgrimar
да не отварам тема зошто ја нема на гугл плеј апликацијата за форум ит.мк?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,124
8,320
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
640
704
orgrimar
тенќу, ја спуштив и на сила ја набутав, него што се деси со тапаток фортнајт шема?
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
2,929
4,142
SK
Заокруженото не би требало да биде „Означето како прочитано - Надледувајте го подфорумот“?

1605267820951.png
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,605
11,944
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Rukfash

On your way to fame
24 јануари 2019
1,048
711
Неврленд
Нешто денеска бавно учитува форумо. На лисичка сум. По 5 секунди па и повеке за праќање коментар.
 

toplel

On your way to fame
18 август 2016
742
995
Супер е. Повеќето примедби беа кажани погоре. Јас имам само неколку, а тоа е што „Нови Мислења“ е ставено најлево и многу ми е контраинтуитивно. Преферирам да е како што беше претходно - најдесно на барот.

И аку е можно, drop-down мениата автоматски да се повлекуваат ко ќе не маусот (hover) на нив; и drop-down да се вклучува низ цело поле, наместо само на стрелката за drop-down? Зошто некогаш остануваат отворени и попречуваат селектирање други мениа. Треба да се кликне настрана, па после да се оди на следното мени.
Фала до @Fatal1ty_ и тимот за исполнување на барањето! Супер е вака! Патем, како го решивте „проблемот“ со drop-down мениата што не се повлекуваа автоматски?

Конечно можам полесно да дишам. :giggle:
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,655
3,547
Фала до @Fatal1ty_ и тимот за исполнување на барањето! Супер е вака! Патем, како го решивте „проблемот“ со drop-down мениата што не се повлекуваа автоматски?

Конечно можам полесно да дишам. :giggle:
Абе да си јадете уши, таман навикнав на тоа најлево, цел ден стискам "Најдете теми" :confused:
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,201
7,954
Скопје
  • Ја почнал/а темата
  • #189

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,128
27,395
kalco.ru
нови мислења скроз доле преместено е нешто најлупо што може да биде
Повеќето членови го бараа тоа. Свесни сте дека не може на сите да им се удоволи така?
 

123456

On your way to fame
12 април 2013
1,418
979
Naselba Dracevo, Kisela Voda, Macedonia
Повеќето членови го бараа тоа. Свесни сте дека не може на сите да им се удоволи така?
проблемот е кај мобилен ептен доле дека ставено

Ова Најдете теми-Ваши теми ти е исто како да застанам пред огледало и да си се гледам така цело време и да си велам леле колку сум убав :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,395
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно