• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Aпдејт на форум 1.5

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,341
28,732
kalco.ru
Почитувани членови ве известуваме дека е направен нов абдејт на форумот со последната верзија.

Со новиот абдејт дојде и нов ФОРУМ , со два подфоруми ГЕНЕРАЛНА ДИСКУСИЈА во која можете да си го кажете вашето мислење, искуство и став во врска со нашите ИТ продавници и Сугестии за IT.mk/market во кој можете слободно да предложите добар произовд од нашите продавници.

Исто така ви го најавувам и новиот дизајн кој ќе биде пуште за користење во нардните деново.
Додадена опција за "Tags" која може да ја користе за полесно сепарирање и пребарување на теми споредн одреден tag.

Останатите новисти кои се планирани нека останат изненадување за сега ;)

Ви благодариме што сте дел од оваа заедница...За проблеми, коментари, критики и пофалби пишете во темава.

Поздрав.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,139
3,350
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Стариот изглед повеќе ми се допаѓаше.
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,020
4,318
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Супер е новиот изглед ми се допадна од прва.
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,139
3,350
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
Не дека е лош поготово ова на црно ,ама навика си е навика јбг.
А пошо викаат на секоја навика имало и одвика ваљда ке легне за некој ден.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,212
12,841
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Де бе одма да се контрало, старото било поарно :) Мене фонтов ми е топ. ДРА-МА! Патем, незнам каде да се обратам, ама и мобилната апликација ми се бендисува, ептеМ е фенси.
 

uwemi

Unbeatable
20 февруари 2011
4,761
4,212
Skopje
2b.com.mk
uwemi's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 3450s
Motherboard
Gigabyte GA-z68xpUD3
Storage
Samsung EVO 840 / 320GB + 1TB HDD.
PSU
CM SilentPro 700W
RAM
2x4GB Kingston - 1333mhz
Video card
Sapphire R9 280x Vapor-X
Case
CoolerMaster K-350
Mouse
Logitech MX-518
Keyboard
A4Tech B120 Red BackLight
Audio
Creative Inspire P380 2.1
Monitor
BenQ RL27" + SyncMaster 24"
OS
Windows 7 / 64Bit
DAMN кул изглед свака част :) :) Keep with the good work :D

EDIT...

тек сега видов дека и мобилната верзија е сменета... SALUTE ептен ми се бендиса... повекје сум на него отколку на ПЦ последно време и му требаше еден ваков добар рефреш особено на мобилната верзија. БРАВОС.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,646
1,302
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Топ е новата тема, браво!

applause.gif
 

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
788
1,027
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Добра е новата тема, уште да може бојата на панелот и сликата да се става по избор одлично бо било.
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,419
4,829
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Ааааа браос, ми се свиѓа!
 

Nikola Sone

Practice makes perfect
31 јануари 2014
1,241
1,334
Skopje
Nikola Sone's setup  
Processor & Cooler
i7 6700K | [email protected] | CM Nepton 240M
Motherboard
ASUS Maximus Hero VIII
Storage
840 EVO - 120GB; WD10EZEX
PSU
CM V850
RAM
HyperX Savage 32GB @2933MHz CL13
Video card
ASUS GTX TITAN 6GB || HerculeZ X3 Ultra Cooler
Case
SAMA Titan Gaming Black
Monitor
Dell U2412M || U2312HM
OS
Win 10 x64
само на сајдбаров потемна боја некоја, многу ми боде некако
се’ останато супер, особено ова back-to-top дугмево, којзнае од кога го мислам
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,419
4,829
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Уште да се додаде на ова икончињава лево, коа ке одиш со маус на нив да пишува кое за што е.
Пример го носиш маусот до икончево за Вести и да пишува дека е Вести...итн.
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,862
5,057
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Топ е дизајнот, за фонтов ќе ми треба навикнување малце, може да се врати стариот?
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,419
4,829
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,613
14,608
Нели сега е логично навигацијата да биде од лева страна веднаш под логото?


[edit]
И иконата за Нови Мислења никако не е соодветна со насловот. Она е пиктограм за Локација.
Ајде Fatal1ty_ , почни да полираш
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,465
4,650
Не е лошо. Има ситници што не ме бендисуваат, али тоа е.
И да, барот само направете го црн, да не истерува очи со белото. :)
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,862
3,902
Честитки за промената, супер изгледа форумов. Особено ми се допаѓа фактот што работите не седат во место туку дека се работи постојано на усовршување.

Нели сега е логично навигацијата да биде од лева страна веднаш под логото?
Оваа идеја искрено многу ми се допаѓа. Ќе биде супер практично. Се надевам е изводливо, постојано да се гледа од лево навигацијата, врв! И тоа немора постоечката ,најгоре од страната, да се тргне, туку да се додадат од лево икони - пораки, известувања, дома и сл.
 

nik0la_

Practice makes perfect
5 јануари 2012
710
1,305
nik0la_'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 1600 Processor
Motherboard
Gigabyte AB530m-Gaming1
Storage
Force Series™ MP500 120GB M.2 SSD - Corsair & 500GB Western Digital HDD
PSU
EVGA 600 BQ, 80+ BRONZE 600W
RAM
16 GB 2x8 VENGEANCE® LPX DDR4 DRAM 2400MHz C14
Video card
Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Vision III Gaming
Mouse
Bloody v7m
Keyboard
Sharkoon SKILLER MECH SGK3 mechanical RGB
Monitor
Philips 23" Full HD LED IPS
OS
Windows 10
Уште да се додаде на ова икончињава лево, коа ке одиш со маус на нив да пишува кое за што е.
Пример го носиш маусот до икончево за Вести и да пишува дека е Вести...итн.
си пробал веќе :D сега знаеш ( и јас ги изкликав одма)
Инаку темате е топ!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,521
Мислења
858,530
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно