1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Решено Aпдејт на форум 1.5.24 [Последна]

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 9 Јуни 2019.

1. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,255
    24,071
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Ќе биде прифатен. Опционално кој сака ќе му се листаат кој не нема...

На gOJDO и VerGer им се допаѓа ова.
  2. Necromancer

Necromancer
    Unstoppable

3,175
    3,467
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    Гојдо бампа у 4 сабајле, кога повеќето спијат, нема проблем.

@Калчо, благодариме за надградбата и трудот.

На Fatal1ty_ и gOJDO им се допаѓа ова.
  3. Torlakian

Torlakian
    Gaining Experience

104
    77
    21 oктомври 2014
    Машко
    А да убаците и игнор на цели теми ?
    Има доста теми што нејќам да ми искачаат од страна.

Astro, esquimaux и на Zippo им се допаѓа ова.
  4. NecrotoX

NecrotoX
    Unstoppable

2,821
    2,661
    4 Март 2013
    Машко
    Илустратор
    Не.

На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
  5. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,408
    10,966
    23 Јануари 2008
    Манга
    Eee така, да не го тревожиме @Can4sta ...

6. Can4sta

Can4sta
    Gaining Experience

312
    336
    19 Јануари 2008
    Да имав личен проблем, немаше валјда да чекам тоа да го решиме по ПП.

Мене ми пречи само твоето однесување на овој форум, а уште повеќе ме иритира администрацијата која свесно ти дозволува тоа да го правиш. Ти само тука си заштитена бела мечка, па се замислуваш некаков фактор.

Ти си единствен кој спамира во тој подфорум, и секад кога ќе отворам форум, ми излегуваат истите теми кои ти ги бампаш. Тие поинтересните теми секад за дел од секунда ќе одат на втора страница, ако ти бампаш тоа време.

Јас не се согласувам огласите да не излегуваат во листинг на нови мислења, кога ти можеш малце да намалиш со 100 бампови за една тема, а имаш најмалце 10-20 активни теми во тој подфорум, по еднашка сите да ги бампаш ете ти иритација за голем дел од членовите.

Така да наместо да го прифатат тој твој предлог јас имам еден уште подобар предлог, а тоа е ТИ да намалиш со бамповите, и спамот кој го правиш со амин од администрација и се ќе биде ОК.

7. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,408
    10,966
    23 Јануари 2008
    Манга
    Баш ме интересира како поинаку ќе го решеше тоа.

Гледаш, имаш личен проблем. Моето однесување е во рамките на правилата на овој форум и не, јас не се замислувам некаков фактор. Тоа ти го замислуваш, најверојатно затоа што имаш некаков комплекс на помала вредност во однос на мене. Или можеби е љубомора, ти си знаеш.

Прво научи што е спам.

Второ не сум јас крив за тоа што така функционира форумот. И мене ми пречи огласи да гледам во нови мислења. Затоа дадов предлог, но не е мој форум и не одлучувам јас!

Трето постои опција IGNORE!!!! Наместо да правиш драми и да пљукаш по мене едноставно игнорирај ме и решен проблем!!!

Јас ниедно правило не злоупотребувам и не спамирам. Очекувам извинување од твоја страна, во спротивно ќе сметам дека е ова личен напад од твоја страна, а тебе за непожелен.

Единствени правила до кои се придржувам се оние од администрација и немам намера да се придржувам до правила кои ги посакуваш ти или некој друг.

А јас имам уште подобар предлог, да одиш да прошеташ малку, да ме ставиш на игнор и ич да не те боли што правсм јас. ОК?

@Fatal1ty_ Предлог до администеација да има опција да можеме да забраниме кој ќе ги чита нашите пораки.

Последна промена: 5 Јули 2019
    Astro, GGTT1 и на SaleSk им се допаѓа ова.
  8. TylerMkD

TylerMkD
    Unstoppable

2,000
    3,279
    7 ноември 2014
    Машко
    Како ова ќе функционира баш ме интересира, хах...отвараш тема, гледаш пола дискусија, пола не ја гледаш зашто си непожелен. Нема секти да правиме овде.

На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
  9. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,408
    10,966
    23 Јануари 2008
    Манга
    Па исто како кога имаш член на игнор ставено, само без можност да го одигнорираш и да прочиташ. Ќе пишува дека немаш дозвола да го читаш тој пост. :)

10. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,255
    24,071
    28 Февруари 2008
    Машко
    Ќе ве сечам еј! Ќе добиете можност да избирате дали да ви се појауваат огласи у нови мислења, а останатие проблеми што ги имате меѓусебно, решавајте ги надвор од форумот.
    Ако има повеќе забрани ќе се изгуби поентата на форумот.

На Astro, Gregorius_Morganus, NecrotoX и уште 4 други им се допаѓа ова.
  11. gOJDO

gOJDO
    Epic

8,408
    10,966
    23 Јануари 2008
    Манга
    Пила-лист-со-бичкија.jpeg

На causevd, Gregorius_Morganus, TylerMkD и уште 3 други им се допаѓа ова.
  12. Can4sta

Can4sta
    Gaining Experience

312
    336
    19 Јануари 2008
    Ме мрзи да ти објаснам некои работи, а и гледам дека тоа е бескорисно, а уште повеќе јасно ми е кој ти дозволува така да се понашаш.

Не те ставам на игноре само за една причина, бидејќи уживам кога бампаш теми, онака, all-in, те боли курац, ти се може.

Ај чао, и администрација дај прифатете му го неговиот предлог да има батката таква привилегија, кој сака он да и ги чита неговите пораките, ионака форумот стана како да е негова сопственост, или па ставете го модератор, уште подобро.

13. Happy

Happy
    Gaining Experience

772
    250
    21 Јуни 2010
    Wellness советник
    Луге од денес на ит.форум апликацијљва се ми е со болд букви и незнам која тема е непрочитана , ке може Fix?

Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација

14. psyside

psyside
    Rising Star

24,820
    24,935
    4 Септември 2008
    Е само ова да ви го кажам, немој случајно најнована дно од верзија да сте ја ставиле по форумите се почесто ја гледам - не знам како се вика, али доле навигацијата изгледа вака, често автоматски те враќа нагоре додека скролаш, ужас.

Screenshot_20190718-004558_Samsung Internet.jpg

Последна промена: 18 Јули 2019
  15. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,255
    24,071
    28 Февруари 2008
    Машко
    До новата верзија на апликацијата е

Update:
    Активирана ви е можност на вашиот профил да видите кога и за што имате добиено предупредување. Доколку немате предупредување, табот нема да биде прикажа на вашиот профил.

Последна промена: 18 Јули 2019
    krema, NecrotoX и на Oktar им се допаѓа ова.
  16. Astro

Astro
    Guru

6,023
    8,156
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    Јака и душа на администрацијава со што се занимава секој ден.

Ма јас би да е скроз анархија на форумов, да нема никакви правила. Да има природна селекција, па кој ќе преживее нека прераскажува. Аздисл'к!! Ваа рабОта не е рабОта!

17. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,255
    24,071
    28 Февруари 2008
    Машко
    Идеата ни е да биде што е можно по friendly

krema, Astro и на gOJDO им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...