1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Решено Aпдејт на форум 1.5.24 [Последна]

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 9 Јуни 2019.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,255
  24,071
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ќе биде прифатен. Опционално кој сака ќе му се листаат кој не нема...
   
  На gOJDO и VerGer им се допаѓа ова.
 2. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,175
  3,467
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Гојдо бампа у 4 сабајле, кога повеќето спијат, нема проблем.

  @Калчо, благодариме за надградбата и трудот.
   
  На Fatal1ty_ и gOJDO им се допаѓа ова.
 3. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  104
  77
  21 oктомври 2014
  Машко
  А да убаците и игнор на цели теми ?
  Има доста теми што нејќам да ми искачаат од страна.
   
  Astro, esquimaux и на Zippo им се допаѓа ова.
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,661
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Не.
   
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,408
  10,966
  23 Јануари 2008
  Манга
  Eee така, да не го тревожиме @Can4sta ...
   
 6. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  312
  336
  19 Јануари 2008
  Да имав личен проблем, немаше валјда да чекам тоа да го решиме по ПП.

  Мене ми пречи само твоето однесување на овој форум, а уште повеќе ме иритира администрацијата која свесно ти дозволува тоа да го правиш. Ти само тука си заштитена бела мечка, па се замислуваш некаков фактор.

  Ти си единствен кој спамира во тој подфорум, и секад кога ќе отворам форум, ми излегуваат истите теми кои ти ги бампаш. Тие поинтересните теми секад за дел од секунда ќе одат на втора страница, ако ти бампаш тоа време.

  Јас не се согласувам огласите да не излегуваат во листинг на нови мислења, кога ти можеш малце да намалиш со 100 бампови за една тема, а имаш најмалце 10-20 активни теми во тој подфорум, по еднашка сите да ги бампаш ете ти иритација за голем дел од членовите.

  Така да наместо да го прифатат тој твој предлог јас имам еден уште подобар предлог, а тоа е ТИ да намалиш со бамповите, и спамот кој го правиш со амин од администрација и се ќе биде ОК.
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,408
  10,966
  23 Јануари 2008
  Манга
  Баш ме интересира како поинаку ќе го решеше тоа.

  Гледаш, имаш личен проблем. Моето однесување е во рамките на правилата на овој форум и не, јас не се замислувам некаков фактор. Тоа ти го замислуваш, најверојатно затоа што имаш некаков комплекс на помала вредност во однос на мене. Или можеби е љубомора, ти си знаеш.

  Прво научи што е спам.

  Второ не сум јас крив за тоа што така функционира форумот. И мене ми пречи огласи да гледам во нови мислења. Затоа дадов предлог, но не е мој форум и не одлучувам јас!

  Трето постои опција IGNORE!!!! Наместо да правиш драми и да пљукаш по мене едноставно игнорирај ме и решен проблем!!!

  Јас ниедно правило не злоупотребувам и не спамирам. Очекувам извинување од твоја страна, во спротивно ќе сметам дека е ова личен напад од твоја страна, а тебе за непожелен.

  Единствени правила до кои се придржувам се оние од администрација и немам намера да се придржувам до правила кои ги посакуваш ти или некој друг.

  А јас имам уште подобар предлог, да одиш да прошеташ малку, да ме ставиш на игнор и ич да не те боли што правсм јас. ОК?

  @Fatal1ty_ Предлог до администеација да има опција да можеме да забраниме кој ќе ги чита нашите пораки.
   
  Последна промена: 5 Јули 2019
  Astro, GGTT1 и на SaleSk им се допаѓа ова.
 8. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,000
  3,279
  7 ноември 2014
  Машко
  Како ова ќе функционира баш ме интересира, хах...отвараш тема, гледаш пола дискусија, пола не ја гледаш зашто си непожелен. Нема секти да правиме овде.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,408
  10,966
  23 Јануари 2008
  Манга
  Па исто како кога имаш член на игнор ставено, само без можност да го одигнорираш и да прочиташ. Ќе пишува дека немаш дозвола да го читаш тој пост. :)
   
 10. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,255
  24,071
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ќе ве сечам еј! Ќе добиете можност да избирате дали да ви се појауваат огласи у нови мислења, а останатие проблеми што ги имате меѓусебно, решавајте ги надвор од форумот.
  Ако има повеќе забрани ќе се изгуби поентата на форумот.
   
  На Astro, Gregorius_Morganus, NecrotoX и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,408
  10,966
  23 Јануари 2008
  Манга
  Пила-лист-со-бичкија.jpeg
   
  На causevd, Gregorius_Morganus, TylerMkD и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. Can4sta

  Can4sta
  Gaining Experience

  312
  336
  19 Јануари 2008
  Ме мрзи да ти објаснам некои работи, а и гледам дека тоа е бескорисно, а уште повеќе јасно ми е кој ти дозволува така да се понашаш.

  Не те ставам на игноре само за една причина, бидејќи уживам кога бампаш теми, онака, all-in, те боли курац, ти се може.

  Ај чао, и администрација дај прифатете му го неговиот предлог да има батката таква привилегија, кој сака он да и ги чита неговите пораките, ионака форумот стана како да е негова сопственост, или па ставете го модератор, уште подобро.
   
 13. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  772
  250
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Луге од денес на ит.форум апликацијљва се ми е со болд букви и незнам која тема е непрочитана , ке може Fix?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,820
  24,935
  4 Септември 2008
  Е само ова да ви го кажам, немој случајно најнована дно од верзија да сте ја ставиле по форумите се почесто ја гледам - не знам како се вика, али доле навигацијата изгледа вака, често автоматски те враќа нагоре додека скролаш, ужас.

  Screenshot_20190718-004558_Samsung Internet.jpg
   
  Последна промена: 18 Јули 2019
 15. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,255
  24,071
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  До новата верзија на апликацијата е

  Update:
  Активирана ви е можност на вашиот профил да видите кога и за што имате добиено предупредување. Доколку немате предупредување, табот нема да биде прикажа на вашиот профил.
   
  Последна промена: 18 Јули 2019
  krema, NecrotoX и на Oktar им се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,023
  8,156
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јака и душа на администрацијава со што се занимава секој ден.

  Ма јас би да е скроз анархија на форумов, да нема никакви правила. Да има природна селекција, па кој ќе преживее нека прераскажува. Аздисл'к!! Ваа рабОта не е рабОта!
   
 17. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,255
  24,071
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Идеата ни е да биде што е можно по friendly
   
  krema, Astro и на gOJDO им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...