• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Apacer AU822 - проблем

 • Ја почнал/а темата
 • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ја ставив темата тука доколку мод/админи мислат дека е погрешно
преместете ја:)

дали знае некој каде можам да најдам дел за Mp3 плеер
поточно Apacer AU822

брат ми употребил превише силу кд га уклучуваја и ги поебаја пинови за усб влез

побарав по неколку продавници за електроника нема ништо слично
дали некој видел нешто слично

позз
 

Атачменти

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Прашај од кај што си го купил ако ти е на ново, може имаат сервис. Инаку истиот го земав од Анхоч, па може и таму да се информираш.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
купено е пред одамна многу одамна
утре ке прошетам по неколку епектроники во ск

кај се наоѓа алфа електроник петар отприлике да ми обајсниш
позз

а во анхоч нема ништо такво
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ке видам во 4ток на зелено пазарче во куманово
таму има се и сташта :)
ако не на автопазар во скопје :)
ке се најде
по електро продавници нема
во ск прашав во неколку нема:)

позз
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
јас го имав истиот проблем со quart mp3-то почна да губи контакт усб-то и го отворив по неколку сати лемење изгубив живци и се откажав, бев по сите електроничари низ охрид ниту имаа делови ниту пак некој се нафаќаше да го поправа, проблемот го решив со нов плеер :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
јас си и имам нов
овој е на брат ми
и имам поголемо искуство околу електроника
не се проблем 4 жици
го отворав и гледав

сум лемел многу покомпликувани работи
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
абе на автопазар нема да најдеш баш нишо за компјутери, јас тамо видов само пиратски цедиња, оперативни системи и сл. и тастатури и мауси продаваат само, а се надевав на некое старо куќиште да натекнам да го купам ама барав ко будала и нишо.. на автопазар да одиш ти е губење време.. пробај види во скопје таму покрај вардар во вторник и петок има едни цигани кои продаваат све и сешто навистина можеш све да најдеш, продаваат свашта за компјутери и то... хард дискови, цд ромови све то исправно, ама само добро око може да ги распознае исправните од неисправните работи. инаку работат од 8 до 12 часот сабајле. ако не ти се доволни овие информации за локацијата ако сакаш ќе ти пратам фотки од гоогле еартх... :D инаку не сум сигурен за такви минијатурни ствари, но можеш да најдеш некоја замена за усб приклучокот...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
знам го кај е тоа сум бил неколку пати

ке видам во 4ток на пазар во куманово ако има нешто

алтернатива најдов лежиште е много слично со мала деформациија ке го бидне

ако не најдам ништо во 4ток ке одам во петок и така треба да одам во ск да заверам семестар:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,579
Мислења
846,884
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно