• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Apacer AP320GAC202R - екстерен HDD 320GB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,797
1,915
Дискот се користи како бекап скоро 10 години, на принцип, бекапирање еднаш годишно (првите години беше на неколку месеци).
Има гумирана заштита (грда, но паметно решение), користи мини усб кабел (доаѓа во комплет со кабелот), работи на USB 2 стандард (не чита и запишува над 30мб/с). Дискот внатре е WD Blue SATA.
Фотки во прилог:
 

Атачменти

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,340
4,768
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,176
7,917
Скопје
Не те разбрав, што е 390?
Проценуваше нешто, нудиш за нешто?
Да, да, навистина е неразбирливо. Отвораш тема со префикс проценка и наведуваш екстерен хард диск.
За што ли може да се тие 390 денари што сум ги пишал????
Еве, не знам...

Го проценувам хард дискот од 320гб, користен 10 години, со се кутија.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,797
1,915
Да, да, навистина е неразбирливо. Отвораш тема со префикс проценка и наведуваш екстерен хард диск.
За што ли може да се тие 390 денари што сум ги пишал????
Еве, не знам...

Го проценувам хард дискот од 320гб, користен 10 години, со се кутија.
Одлична проценката.
Каде има за тие пари, да купам неколку.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,810
Членови
28,233
Најнов член
dejanoskia
На врв Дно