• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

AORUS GeForce® GTX 1060 6G 9Gbps

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Arabian

Gaining Experience
5 ноември 2013
675
414
Се продава AORUS GeForce® GTX 1060 6Gb во беспрекорна состојба. Картата е користена за работа (илустратор, фотошоп) и привремено гејминг.
Вентилатори во супер состојба, ладна карта, максимални температури на фуремарк 60 степени. Доколку има заинтересираност можам да направам и дополнителни тестови.
Следува без кутија.
Линк до точниот модел на картата.
Се продава поради упгрејд на нешто поново.
Цена: 9000 денари. Фиксна.
Доколку има потреба ќе прикачам и слики(моментално се користи во пц)500.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,571
Мислења
820,919
Членови
28,236
Најнов член
Bubce30
На врв Дно