1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AOC 24G2 монитор во Македонија?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од KjEBE, 8 Мај 2020.

 1. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  259
  248
  25 Април 2011
  BTW 27 инчната верзија од мониторов ја има кај нас 27G2U/BK
  Недостаток е тоа што е 27", а само 1080p.
   
  На crash и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,637
  1,243
  2 Јануари 2012
  Малце е 1080п за 27“ мислам.
   
 3. Nikola230

  Nikola230
  Intern

  10
  8
  28 Август 2019
  Машко
  Може некоја препорака за монитор, планирам до кај 15-16 илјади да биде отприлика (да не отварам нова тема гледам најтазе е ова со коментари :) ), намена би му била и за гејмање основни ствари и работа, па во блиска иднина планирам да склопам некоја конфигурација посериозна за гејмање.
   
 4. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,340
  2,800
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Да отвораш нова тема. Оваа е за конкретен монитор, ем се оди оф топик на оваа тема, ем ти може нема да добиеш соодветни предлози.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 5. KjEBE

  KjEBE
  Gaining Experience

  54
  70
  6 Декември 2016
  Машко
  Ok сума сумарум, или 27 инчниот од тука да се "брцне" или од германската страна да се нарача после короништево 24 инчниот друг избор немаме? очигледно ќе вртам паричка петка глава :carefree:
   
  На Tomislav96 и vlat4e1 им се допаѓа ова.
 6. incontempt

  incontempt
  Gaining Experience

  215
  204
  24 Февруари 2016
  Машко
  Јас дури и повеќе сакам 22'' него 24'' , така да не ми праи ќеф 27'' посебно што е и 1080р а не 1440р , а од интернет нарачка незнам сега со вирусов за колку време и во каква состојба ќе стигне, познавам луѓе што им стигнале пратките во многу лоша состојба...ќе почекам или ќе земам некој Benq можеби.
   
 7. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  828
  717
  5 Јули 2011
  Јас му се токмам на овој, како што гледам истиот панел е како АОЦ-от.
   
  На TATA_MATA и incontempt им се допаѓа ова.
 8. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  259
  248
  25 Април 2011
  Во принцип поштите во Европа функционираат без поголеми доцнења, посебно DHL. Така да тоа не треба да те загрижува.
  Она што треба да те загрижува е тоа што и тие го немаат мониторот на залиха и непознато е кога ќе го имаат.

  Од каде ти е информацијата дека е истиот панел? Или според перформансите?
   
 9. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  828
  717
  5 Јули 2011
  Comparison between: 23.8" MSI Optix G241, 23.8" AOC 24G2
  Panel manifacturer вика Panda за двата
  23.8 инчи се, па има само 4 модели според ова, од кои само еден е 144Hz.
   
  На Dejan007 и DareDevil им се допаѓа ова.
 10. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,637
  1,243
  2 Јануари 2012
  На овој маана му има полош сталак. Нема подесивост зависина и ротирање.
   
  На KjEBE му/ѝ се допаѓа ова.
 11. KjEBE

  KjEBE
  Gaining Experience

  54
  70
  6 Декември 2016
  Машко
  Знаеш дека фаќа око плус во споредбава погоре као мси-от има боље дајнамик контрас и 128% сргб наспроти 126% кај АОС-от, е сеа сталакот мене би ми бил скроз ок таа висина хммм.... ме туривте на мисла сеа хахахахха
   
  Tomislav96, Dejan007 и на vlat4e1 им се допаѓа ова.
 12. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,637
  1,243
  2 Јануари 2012
  Јас се мислам да одам да го видам деновиве, го нема Асусот што беше предложен на претходната страна во Скопје колку што знам.
   
  На KjEBE му/ѝ се допаѓа ова.
 13. KjEBE

  KjEBE
  Gaining Experience

  54
  70
  6 Декември 2016
  Машко
  Вторник може да се рашетаат нозе до анхоч да да, друго е кога ќе си видам како изгледа во живо :)
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  259
  248
  25 Април 2011
  Има некој што си го купи MSI-то да сподели први импресии?
  Јас нарачав 2 x AOC 24G2U од computeruniverse, но испадна дека ќе треба да ги чекам до 16.06 да стигнат на залиха плус време за достава па се мислам дали да ја откажувам нарачката ако е истиот квалитет со MSI-то.
   
  crash, hehexd и на KjEBE им се допаѓа ова.
 15. hehexd

  hehexd
  Intern

  31
  25
  18 Септември 2019
  Машко
  Пошто во план сум да порачувам и јас, кога ќе ти стигне може ли да ми кажеш колку ќе имаш дополнителни трошоци за шипинг/царина?

  Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
   
 16. wikkumane

  wikkumane
  Intern

  10
  0
  2 Јуни 2018
  Машко
  Колку е trustworthy computeruniverse? Читам доста лоши искуства на интернет.

  Иначе мониторов сегде го барам, ако испадне се океј со твојата нарачка ако не ја откажеш, може и јас да си ја пробам среќата.
   
  Последна промена: 3 Јуни 2020
 17. DareDevil

  DareDevil
  Gaining Experience

  259
  248
  25 Април 2011
  Прва нарачка ми е, искрено се надевам дека се ќе помине како што треба. Сѐ што имам читано на форумов за нив е позитивно или барем јас не сум видел лош коментар.
   

Сподели

Вчитување...