1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Анхоч

Дискусија во форумот 'Анхоч' започната од Zaree, 24 Јануари 2020.

 1. Zaree

  Zaree
  Intern

  18
  12
  7 Јули 2018
  Машко
  Кувариште
  Здраво дечки да пршам нешто само ја сум у заблуда или сум забеган не знам што е работава хаахаха пред три месеци кога бев анхоч да ми склопат пц ај што ми склопија ми склопија баџет мада што како шо одбиравме од листата таму што ај одбрав конфигурацијава неќна кога зборував со еден член од форумов случајно ме потикна да си проверам шо имам уставри у компјутеров оти гледам некој имаат теми различни делови имаат во конфигурациите а различни на листот гарантен или што знам па вака сеа на листот кога одбирав во ова поле
  Во делот АСТРА АМД ПРО ми е одбрана конфигурација таа што е од лева страна MB b450 AM4 со рајзен 3 2200г и 8 гига рам 2600мхз а вчера го отворив компјутеров msi ми пишува на матичната дури и во другиве опции нигде не гледам msi матична не ми е јасно воа грешка ли е или намерно ми еставена таа ? после да го најдам гарантниот лист да видам шо компоненти имам
  ај кажите ми што како да правам не ми штима ова нешто или ја не ја разбирам ахах
   

  Прикачени датотеки:

 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,575
  3,512
  11 Декември 2008
  Машко
  Во заблуда си.
   
  На Avid и Zaree им се допаѓа ова.
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,772
  13 Јануари 2014
  Машко
  1. Малку интерпункција не е на одмет.

  2. Нигде во табеливе од Анхоч не е наведено кој бренд/модел на матична оди во конфигурацијата, само е наведено дека добиваш B450 чипсет, AM4 сокет. Не гледам како MSI плоча би била ставена по грешка.
   
  На Jovan2389 и Zaree им се допаѓа ова.
 4. Zaree

  Zaree
  Intern

  18
  12
  7 Јули 2018
  Машко
  Кувариште
  АУУУ ГОТОВО БРАТКО ФАЛА ЈАСНО МИ Е
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Zaree

  Zaree
  Intern

  18
  12
  7 Јули 2018
  Машко
  Кувариште
  океј ја најдов изг таа е ахахахаха само шо на мојава немa hdmi порт а на овие пишува дека има хд
   
 6. Zaree

  Zaree
  Intern

  18
  12
  7 Јули 2018
  Машко
  Кувариште
  оваа е ?
   

  Прикачени датотеки:

 7. Avid

  Avid
  Guru

  4,154
  6,192
  21 Јануари 2009
  Па фала богу дека не е таа гледаш дека е a320m.
  Ај дај го гарантниот лист.
   
 8. Zaree

  Zaree
  Intern

  18
  12
  7 Јули 2018
  Машко
  Кувариште
  сега баш ке видам да го најдма
   
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,772
  13 Јануари 2014
  Машко
  Ако има A320M во системот а ја платил конфигурацијава со B450M, го скинале малку. Ама да, убаво е да се види гарантниот лист, а @Zaree нема да згрешиш и summary табот од Speccy да го прикачиш. Спомнуваш R3 2200, а табелава од Анхоч вели R3 3200.

  И пријателски совет, прочитај си ги правилата на форумов и намали со дупли постови.

  EDIT: Ја плати колку што пишува во табелава (-5%), или поефтино?
   
  На Aowek и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 10. Zaree

  Zaree
  Intern

  18
  12
  7 Јули 2018
  Машко
  Кувариште
  не можам да го најдам гарантниот лист ако успеам да го најдам ке објавам важи
   
 11. Avid

  Avid
  Guru

  4,154
  6,192
  21 Јануари 2009
  Табелата може и ја смениле, зависи он кога купил...
  Да не го најде и да не пишува на него a320? :)
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 12. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,772
  13 Јануари 2014
  Машко
  Можно е, помислив и на тоа. Табелава е со датум 24.12.2019, тој вели дека купил пред три месеци. Со споредба на Speccy summary и гарантниот лист ќе се види.
   
 13. Zaree

  Zaree
  Intern

  18
  12
  7 Јули 2018
  Машко
  Кувариште
  Еј да :) ја смениле табелата јас не го видов тоа :) таа е :) се извинувам :) може да го заклучиет постов избришете и мене да ме избришете од живите :) простете анхоч :) и вие другари :) длабоко ви се извинувам што ве измалтретирав :)

  п.с ај да не отварам веќе теми да прочитам правила првен
   

  Прикачени датотеки:

  На 1s3ct0wN и Avid им се допаѓа ова.
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,154
  6,192
  21 Јануари 2009
  Ѕверче си бе немаш гајле, бар си призна :D
  и уште правила ќе прочитал аууууууу
  тебе ќе те одгледам како свое дете, има партали да праиш по форумов мене ко ќе ме нема
  амааааааааа
  ОВА
  под итно да го смениш
  значи кај @Rukfash и @Pane24 ги трпам со нивното дијалектно „треба да се провере“ сеа немој и ти...
   
  На Banjifiko, Necromancer, Gaston и уште 8 други им се допаѓа ова.
 15. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  494
  492
  15 Септември 2014
  bekrija
  Леле колку си неписмен.....
   
 16. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,772
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не виде ни дека ти си зел Astra Gamer Pro, а не Astra AMD Pro, ама битно паника крена.
   
 17. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,374
  3,696
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  @gOJDO Дај бе уригирај кај овој авид малиов...
  И уште ке ширел негови наследници авиди...
   
  На gOJDO и Mar tiN им се допаѓа ова.
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,154
  6,192
  21 Јануари 2009
  Што има Гојдо тука да ургира?
  Звучиш океј во повеќето постови ама често знае да ти влета
  provere
  prave
  stope kalajot
  rabote
  Има некои што не се замараат ама сигурно има и такви што не ти кажуваат а им пречи. А верувај има такви.
   
 19. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,068
  1,177
  11 Март 2011
  Одамна не се отвара компјутер за да се види што спецификација е

  AIDA64, Speccy, Sysinfo, CPU-Z ...
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 20. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,394
  13,460
  23 Јануари 2008
  Манга
  Те молам не ми го јадосувај Пане, после не ми шитка ССД-а. Плус се труди да звучи скопски, земи го тоа во предвид.
   
  На Avid и DaVoRkNe им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...