1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Анхоч системи

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од John Targaryen, 12 Декември 2019.

 1. kirems

  kirems
  Intern

  64
  38
  28 Април 2015
  Машко
  Нема, само прашај какво напојување иди во таа кондигурација пред да клајш некоја графичка шо бара многу
   
  На John Targaryen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  21
  10
  28 Мај 2019
  Машко
  Eпа ryzen 5 2600 3.4ghz ке земам
  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 3. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  350
  334
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Епа тој процесор бара дискретна графика
  Мој совет:
  Пред постов да се претвори во долга листа на желби, можности и рекла-казала, ако си неискусен во овие работи, напиши буџет и/или имаш нешто стари делови (монитор, диск, итн) кои сакаш/можеш да ги искористиш и дечкиве на форумов ке ти дадат совети за комплетна балансирана конфигурација според буџетот.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,198
  7,116
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Најпаметно така. Пиши што имаш веќе и колку пари си спремен да потрошиш. не е срамота и малце да се и многу да се.
   
  На SmartGuru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,015
  26,727
  4 Септември 2008


  3400G + 1050ti?
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...