1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Анхоч системи

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од John Targaryen, 12 Декември 2019.

 1. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  20
  10
  28 Мај 2019
  Машко
  Здраво ми треба помош за пц незнам која графичка да ја одберам за процесор ryzen 5 2600 одлучив и ssd 240gb SATA уште графичка ми фали 1576163680247.jpeg 1576163735814.jpeg

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 2. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  332
  281
  21 Мај 2017
  Машко
  Зависи што сакаш да играш и на каков монитор.
  "Интересна" понуда 1050ti 3400g и плочка рам 8гб@2400 за 32.6к
   
  На Stefan999 и toshex им се допаѓа ова.
 3. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  20
  10
  28 Мај 2019
  Машко
  Мониторот ми е samsung SyncMaster 2223NW
  Нешто како lol cs go hearts of iron 4 поќе стратегии играм можи дополнителни информации за што да земам?

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 4. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  332
  281
  21 Мај 2017
  Машко
  Графичка било која од 1050ти, 1650 или rx 570 rx 560 ќе ти е повеќе од доволно за тие игри, не се нешто захтевни особено на монитор кој не е full hd, за процесор јас би одел со рајзен 3 1200 го има за 50 евра у анхоч, нема потреба да фрлаш пари.
   
  На Stefan999 и John Targaryen им се допаѓа ова.
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Што и да земеш со тој монитор нема да осетиш разлика, ќе ти треба конвертор и се губи смислата за апгрејд.
   
  Stefan999, toshex и на John Targaryen им се допаѓа ова.
 6. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  685
  1,000
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Земи од гојдо РХ 550 4гб за ефтино. Повеќе од доволна ти е за тие игри. Ако навистина сакаш нешто помоќно, рх 580 исто така половна за помалце од 100 евра. Ако навистина сакаш ново 1660, или 1660 супер. Се друго послабо ти е фрлање пари во оган.
   
  Stefan999, toshex и на John Targaryen им се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Дали тоа повеќе пари наплаќаат за 3400G од 2600Х??? И пишан им е Ryzen 5 а не Athlon?
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  My dude has Intel HD graphics you can play CS Go with that ;)
   
 9. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  20
  10
  28 Мај 2019
  Машко
  Немам појма првпат земам пц сам јас а можи без графичка даго земам па да ставам моја?

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 10. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  20
  10
  28 Мај 2019
  Машко
  Подетално за тоа гојдо каде е

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
  На Avid, TATA_MATA, GGTT1 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  332
  281
  21 Мај 2017
  Машко
  3400г е рајзен тоа им е океј ама апу у комбо со 1050ти...
   
  На John Targaryen му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  685
  1,000
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  На Stefan999, GGTT1, ARMac и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,524
  1,001
  28 ноември 2015
  Машко
  Игра дота човекот побарај го после 8 часот.
   
  На gOJDO и John Targaryen им се допаѓа ова.
 14. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Ме збуни пошо 3000G сеа најновото е Athlon... почнаа и овие АМД со глупи измешани имиња на производи значи.

  ЕДИТ: и многу е чудно ова. 3400G е Zen+ архитектура а не Zen2 шо значи како го ставаат поскап од 2600X коа цената според ова шо гледам онлајн треба да им е иста, a 2600X има 2 јадра и 2 нитки повеќе... чудно.
   
 15. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  332
  281
  21 Мај 2017
  Машко
  Едното е цпу другото апу со вега 11, ако е 3xxx базирани се на 2xxx
   
  На Stefan999 и toshex им се допаѓа ова.
 16. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,253
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Како и да е одличен избор за 2600 од ОП, и ја би се надоврзал на препораките да не зима графичка од Анхоч туку да си земе на старо 580ка некоја, и после некое време да си апгрејдне ако му треба.

  Вака ќе има сосема одлична конфигурација за тие игри шо ги игра, и за продуктивност/веб-браузинг.

  А за понатака конфигурацијата ќе му е таман за да апгрејдне на нешто ко 2060 или 5700.
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,177
  3,534
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Еј што убаво ме насмеа да си и**ш.

  Пиши му на членот, ќе ти помогне сигурно.
   
  TATA_MATA, 1s3ct0wN и на Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 18. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,208
  13,065
  23 Јануари 2008
  Манга
  2 јадра и 4 витки.

  По дома, прием... :)
  Дали ќе играш?
  Ако не НЕ, тогаш имам за тебе GT1030 Ultra Silent 0dB (без вентилатори) - 2500 денари.

  Ако ДА тогаш кажи колкав буџет имаш и какво напојување?
   
  На GGTT1 и ARMac им се допаѓа ова.
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,127
  7,029
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Земи од гојдо убави конфигурации имаш и со парите што ќе останат земи асален монитор. Не мора да е од Dell од 12.000 има во анхоч прекрасни IPS BenQ 24" [email protected] монитори за 100 евра што се вика.

  Тој монитор е според амазон од 29 Nov. 2008. Па и цигла да е пред 11 години се продавал. CCFL ехеееј.
   
  На Stefan999 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 20. damil

  damil
  On your way to fame

  665
  643
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ценовник со кофигурации не сум видел мнооогу години, ме потсети на почетокот на милениумов.

  Иначе денес склопив една со 3400g, B450m плоча, 8GB RAM, i m.2 nvme 256GB. Мислам дека е доволно за деца да играат на low по дома.
   
  smole, borcep и на gOJDO им се допаѓа ова.
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,532
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  А да ти дадам GTX 960 4Gb за ситни пари па да играат на high?
   
 22. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  20
  10
  28 Мај 2019
  Машко
  А мом ли да земам од анхоч без графичка пц? Од составените мислам

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 23. kirems

  kirems
  Intern

  62
  37
  28 Април 2015
  Машко
  Moжи
   
 24. John Targaryen

  John Targaryen
  Intern

  20
  10
  28 Мај 2019
  Машко
  Значи нема врска дека е од готов систем?

  Испратено од Redmi 6 преку IT.mk форум апликација
   
 25. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,127
  7,029
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Само ако процесорот има графичка на него.
   
  На John Targaryen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...