Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 • Позитивно

  Гласови: 363 81,9%
 • Негативно

  Гласови: 39 8,8%
 • Немам никакво мислење

  Гласови: 41 9,3%

 • Вкупно гласале
  443

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.742
1.471
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.742
1.471
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Хаха да..од понеделник поместија за среда иако внатре е хаос, касата и џиџи миџито позади им се наместени друго нишко колку видов сабајле. Мајстори им работаа надвор

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.742
1.471
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.261
12.098
Скопје
androgaming.com
Не ми се свиѓа редизајнот на менијата на новата страна.

За иста работа ти требаат повеќе кликови да стигнеш до тоа што бараш. А и листингот беше попрегледен од ова сега. Ова личи на cookie cutter темплејт за новата ера.

1716050370991.png


ОВА ВИ ФАЛИ АНХОЧ.

1716050622014.png

И помалце подменија. Ако сакам тастатури да видам тастатури од 200 до 12000. Не ги делиме сите во глава како

1716050556482.png


А по старо, за тие што не се сеќаваат, за истото ова горе се стигаше со 1 клик:
1716050708162.png


Ова е деволуција.
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.478
12.864
Новиот сајт е катастрофа.

Не знам зошто се одлучија да го сменат еден од најдобрите сајтови со реален лагер во ИТ сферата.

Оди па барај сега во категории „Компјутери и периферија“, „Гејминг и стриминг“, „Компјутерски компоненти“, „Мрежа, алати и адаптери“ па потоа „Кабли и адаптери“. До душа и претходно не беше најсјајно ама имаше ред и немаше толку чекори.

И сега некој ќе рече ај ќе се навикнеме. Што има купувачите да се навикнуваат на без везе дизајн кога претходно беше разбирливо и јасно дури и за баба ми.
 

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
714
1.396
Битола
www.instagram.com
Новиот сајт е катастрофа.

Не знам зошто се одлучија да го сменат еден од најдобрите сајтови со реален лагер во ИТ сферата.

Оди па барај сега во категории „Компјутери и периферија“, „Гејминг и стриминг“, „Компјутерски компоненти“, „Мрежа, алати и адаптери“ па потоа „Кабли и адаптери“. До душа и претходно не беше најсјајно ама имаше ред и немаше толку чекори.

И сега некој ќе рече ај ќе се навикнеме. Што има купувачите да се навикнуваат на без везе дизајн кога претходно беше разбирливо и јасно дури и за баба ми.
Ми го расипаја целиот сабајлечки со кафето да си проверам шо имаат нови компоненти, сега ми излегуваат сд картички во компјутерски компоненти и триста други чуда.
Мислењето е автоматски споено:

Ми го расипаја целиот сабајлечки со кафето да си проверам шо имаат нови компоненти, сега ми излегуваат сд картички во компјутерски компоненти и триста други чуда.
1716228300639.png
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.751
10.201
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Online достапноста по салони не е точна, дознав на потешкиот начин, па на крај направив нарачка да се донесе уредот во одреден салон.
BTW сеуште чекам да ми се јават дека го донеле делот што ми треба, има недела и повеќе ако не се лажам. Се молат Анхоч да не стануваат Сетек.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
895
1.202
новите менија мене ми се каде каде поинтуитивни. Пример гејминг столица не знаев како да најдам. Сега е ставена у гејминг секција каде што припаѓа и одма ти паѓа у око.
 

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
714
1.396
Битола
www.instagram.com
новите менија мене ми се каде каде поинтуитивни. Пример гејминг столица не знаев како да најдам. Сега е ставена у гејминг секција каде што припаѓа и одма ти паѓа у око.
Нешто напраја, повеќе расипаја.
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.742
1.471
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Ќе се навикнеме сакале или не :))))
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
481
452
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 2x16GB @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 7700 XT Pure 12GB
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
И ја сум за тоа дека стариот сајт беше подобар, и некако по прост за мене... новиов некако, како што имам сретнато по други сајтоој како hivetec рецимо... идеш периферија, па мауси, па маус ваков, таков, со опашка, без опашка.
Подобро и поедноставно би било да би имало само безжичен и жичен маус мени, кликаш и бараш туе што сакаш и што ти треба. Гејминг маус секако дека се разликуе од обичен маус од 300 денари.
Али океј, среќа па не сум секојдневно по сајтојте, па тој еден и единствен пут месечно што ќе влезем на сајтот ќе го шетам малце појќе :D
Дизајнот ми е поубав од прошлиот, и сајтот некако побрзо ми делуа.. менито ми е едино нешто што не ми фаќа око барем мене :LOL:
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
4.015
5.216
Скопје
Не ми е јасно како при нов дизајн не успеаа да внесат филтри, особено кај лаптопи. Поделба на големина на екран 13-14", 15-16" итн., барем Интел/АМД ако веќе нема на сокет/генерација, рам, диск... Сетек тоа го има имплементирано.

И се согласувам со менијава, не знам што е форсирањево со гејминг секција па таму засебни ствари...
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.742
1.471
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.742
1.471
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Треба денес сефте да му направиш. :)
Тоа се мислев и јас ама нема што да купам, ништо не ми треба иако 2 пати бев таму :))))
btw останал некој скопје во салонине за работа? Појќето од пола беа од скопје највероватно за помош хехехе
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.742
1.471
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Помош и дополнителна обука.
Па имаше бајаѓи народ..влези-излези правеја. Постарине не знаеја што продавница е, гледаа балони надвор и влегуваа ахаха и внатре како изгубени германци беа
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.127
Мислења
975.157
Членови
35.434
Најнов член
Ljupce Boshkov
На врв Дно