• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 • Позитивно

  Гласови: 313 83,5%
 • Негативно

  Гласови: 28 7,5%
 • Немам никакво мислење

  Гласови: 34 9,1%

 • Вкупно гласале
  375

outsider

On your way to fame
14 јуни 2019
487
777
Битола
www.instagram.com
Го земав глувчето „Rival 500“ и добро што има 15 копчиња зошто кликот на тркалото прво откажа па можев да ја преместам функцијата на друго копче. Траеше едно година и пол кога забележив дека место да регистрира еден клик, регистрираше 3 клика од едно стискање. Се мислам дали да го однесам на сервис во Анхоч зошто од таму го земав да видам дали ќе го поправат или ќе заврши уште полошо како со искуствово „outsider“. Можеби комплетно ќе го уништат на друго место додека го отвараат. Гледав и видеа како се сервисира ама се работи за глувче кое веќе не се прозиведува од оваа компанија со години. Стварно жално зошто сакав со оваа глувче и тастатурата „apex 350“.
Сега користам „g502“ и можеби ќе си земам и „g604“ и претходникот зошто уште го продаваат во Нептун.
На маусот падовите ќе бидат уништени то рачунај, два пати им праќам маус истото ми се дешава, шо со Aerox 3 веќе ја претераја и ми рекоја вработените во Битола многу лоши зборови сум пишел на форумот за нив. А шо да ви речам бе Анхоч, ми давате два пати маус со уништени падови. Aerox 3 2022 е дефектен и очекувам да ми дадете нов маус да си земам по моја желба. Така ќе ја поправите ситуацијата.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.313
3.300
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
Друже откачи ги анхоч, заштеди на нерви фрли тоа ѓубрето и земи си лоџитек за 50% помала сума од жирафата. Секоја периферија маус / тастатура е навика, ќе се навикнеш со тек на време.

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 

outsider

On your way to fame
14 јуни 2019
487
777
Битола
www.instagram.com
Да видиме како исход ќе има после третото праќање назад. Затоа што ова не ми се случило само мене па да кршам клечки, ако сакаат да бидат одговорна фирма, треба да си ги почитуваат клиентите од кого живеат. Јас им напоменав да си отворат форумот и да видат на колку членови ги имаат оштетено маусите. Не е само финтата да ни го вратат не употреблив. ОБСЕ да ги викниме да ја прати ситуацијата /с
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
141
86
Позитивно искуство со Анхоч. Купив Lenovo Ideapad Gaming, си инсталирав windows 10 и после 3 дена лаптопот прекина да полни. Батеријата стои на 5%, повеќе од тоа ништо. Преинсталирав драјвери за батерија и пак истото и си викам може нешто полначот не чини.
Затоа што го купив од Анхоч во Веро Џамбо, се јавив и ги прашав дали мора таму да го оставам и ми рекоа за побрзо да го средиме лаптопот, најубаво да се однесе директно во сервис и така и направив.
Во сервис го примија најуредно, ме замолија да почекам 5-10 минути за дијагностика. Ми го вратија за 20 минути, со други драјвери за батерија и Lenovo Vantage апликација инсталирана, која меѓу другото се грижи за апдејтите.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
297
596
Позади тебе
Позитивно искуство со Анхоч. Купив Lenovo Ideapad Gaming, си инсталирав windows 10 и после 3 дена лаптопот прекина да полни. Батеријата стои на 5%, повеќе од тоа ништо. Преинсталирав драјвери за батерија и пак истото и си викам може нешто полначот не чини.
Затоа што го купив од Анхоч во Веро Џамбо, се јавив и ги прашав дали мора таму да го оставам и ми рекоа за побрзо да го средиме лаптопот, најубаво да се однесе директно во сервис и така и направив.
Во сервис го примија најуредно, ме замолија да почекам 5-10 минути за дијагностика. Ми го вратија за 20 минути, со други драјвери за батерија и Lenovo Vantage апликација инсталирана, која меѓу другото се грижи за апдејтите.
Требало да си бараш нов пошто се десило во рамката на првите 15 дена. Не можеш да знаеш дали е дефектна батерија, али ако се испостави дека е дефектна после тие 15 дена, Цацко Конопишки ќе ти го замени за нов :D
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.155
8.578
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVME & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3200Mhz
Video card
Intel UHD730
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Позитивно искуство со Анхоч. Купив Lenovo Ideapad Gaming, си инсталирав windows 10 и после 3 дена лаптопот прекина да полни. Батеријата стои на 5%, повеќе од тоа ништо. Преинсталирав драјвери за батерија и пак истото и си викам може нешто полначот не чини.
Затоа што го купив од Анхоч во Веро Џамбо, се јавив и ги прашав дали мора таму да го оставам и ми рекоа за побрзо да го средиме лаптопот, најубаво да се однесе директно во сервис и така и направив.
Во сервис го примија најуредно, ме замолија да почекам 5-10 минути за дијагностика. Ми го вратија за 20 минути, со други драјвери за батерија и Lenovo Vantage апликација инсталирана, која меѓу другото се грижи за апдејтите.
Очекувај пак да имаш проблеми со ова.
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
141
86
Проблем со заштита од преполнување?
Па не. Нешто што не напоменав а требаше е дека ова се случува на сестра ми али ај го претставив како на мене за полесно раскажување :D
Го префрлила SSD-то од стариот HP лаптоп на новиот и апдејтирала дравери со driver booster и можете да замислите што и како било.. турлитава..
После ова со сервисот се вратив јас од одмор и инсталирав windows од ново, чиста работа :D Нареден пат ќе си знае, ќе ме почека.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8.459
12.714
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3600X + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
1Tb Kingston A2000 NVME
PSU
EVGA SuperNova 550w
RAM
$ x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Eshark Naginata
Keyboard
Dell K200
Monitor
2x Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Па не. Нешто што не напоменав а требаше е дека ова се случува на сестра ми али ај го претставив како на мене за полесно раскажување :D
Го префрлила SSD-то од стариот HP лаптоп на новиот и апдејтирала дравери со driver booster и можете да замислите што и како било.. турлитава..
После ова со сервисот се вратив јас од одмор и инсталирав windows од ново, чиста работа :D Нареден пат ќе си знае, ќе ме почека.
Лајк за сестра ти, се снашла битно ама ете за малку немала среќа.
Иначе поичи ја да батали Драјвер бустер и слични други crapware, повеќе штета прават него нешто корисно. Windows ќе си среди таа работа, а тоа што фали директно од сајт или од Lenovo System Update и тоа е се.
 

noc32

Gaining Experience
21 март 2016
141
86
Лајк за сестра ти, се снашла битно ама ете за малку немала среќа.
Иначе поичи ја да батали Драјвер бустер и слични други crapware, повеќе штета прават него нешто корисно. Windows ќе си среди таа работа, а тоа што фали директно од сајт или од Lenovo System Update и тоа е се.
Со туториали од YT и архитекти знаат да отворат лаптоп, ми вика ова driver booster на YT многу едноставно и брзо изгледаше...
Откако пуштив свежа инсталација, се си беше супер. Си повлече драјвери windows-от како што треба.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.089
2.455
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X3D | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
Не би се ослонувал премногу ни на Windows Update за драјвери. Не така одамна ми ја брикна Yoga-та со лош драјвер, цела недела неможев да ја оправам.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.089
2.455
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X3D | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.089
2.455
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X3D | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro

DACIA

Gaining Experience
5 јули 2015
102
139
Некој да не знај нешто повеќе за огласиве шо вртат? Поточно се работи "специјалист референт за продажба". Услови плата, работно време. Знај некој?
 

Rilind

Gaining Experience
26 февруари 2019
171
319
Некој да не знај нешто повеќе за огласиве шо вртат? Поточно се работи "специјалист референт за продажба". Услови плата, работно време. Знај некој?
Платата зависи од тоа колку си добар на договарање плата, не е лоша, не е нешто најдобра, океј плата за работата што ја вршиш (не е лесно секако, тешко е и да се примиш). Работно време зависи, 40 часа ти е неделно максимум, се тоа си е законски, доколку ти барат прекувремени или ќе ти бидат платени или ќе ти дават саати слободни некој друг ден да ги користиш. Зависно од кој салон ќе работаш, или ќе си на смени од 7-8 часа, или ако си во некој трговски во Скопје ќе работиш два дена по 12 часа, па после 2 дена ќе си слободен. Секако, поточни информации подобро е да земаш од Анхоч, не губиш ништо да пратиш CV и да имаш некој информативен разговор.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.363
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно