• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 • Позитивно

  Гласови: 291 83.6%
 • Негативно

  Гласови: 25 7.2%
 • Немам никакво мислење

  Гласови: 32 9.2%

 • Вкупно гласале
  348

wildthingthe

Intern
24 февруари 2017
3
3
И мене за брзо ќе ми треба некое десктопче, гледам цениве само растат, очигледно во недостаток на чипови и производствен капацитет.. додека не отворат некоја фабрика плус.. да не се надеваме на добри цени глобално.
 

DelphiUser

Practice makes perfect
2 март 2011
1,571
1,516
Drachevo
Имаше доволно чипови во 2019та, лани се намали побарувачката 10x и сега нема чипови оти нема фабрики.
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,065
952
Скопје

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,065
952
Скопје

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
ОК . Јас во Анхоч никогаш не сум приметил да падне под 10 500 ама еве доказ дека паднала цената .
Потполно си во право .

Е да, цениве се од Сет, во Анхоч можеби си држел иста цена цело време. А сега и во Сет е 10299.
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
187
345
Она што ме изнервира беше прашање од нејзиниот колега, "Знаеш дека ако го вратиш, во системов ќе те пишува како купувач кој импулсивно враќа производи, така? Само да ти кажам јас.".

Дали? Јас две напојувања по ред им вратив заради прегласен coil whine ништо не ми рекоја.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,348
10,275
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
187
345
Ти од Охридон си? Таму саде манџии се. Сепрајт ногу паметно тоа момичето.

Не бе, јас кабадаја сум.
Мислењето е автоматски споено:

Ако купувате сд картици би ви препорачал да избегнувате ако е Рефот М сервисер. Јас повторно ќе им ја пратам картицата, но овај пат со овие докази. Ми се коруптира еднаш, и нонстоп излегува нотификацијата. Ја скенирав, мртви сектори. Се работи за SanDisk Ultra 200GB. Од таму ме убедуваат дека е во ред.
1209c1ca614c8ac1581f57c8fdf5bfb2.jpg
d704f517a8424e83e7bd159740d5a95b.jpg
d299eae03497153ed92937974a5c6d9b.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ме подновија со 256 GB.
1632522500596.png
 

Nikola100

Домаќин
30 септември 2019
1,065
952
Скопје
Дали? Јас две напојувања по ред им вратив заради прегласен coil whine ништо не ми рекоја.
Обично се многу коректни . Сепак ако продавачот морал да се консултира со шефот - а шефот се посомнева во нерегуларности , процесот знае да се искомплицира.
Мислењето е автоматски споено:

Не бе, јас кабадаја сум.
Мислењето е автоматски споено:


Ме подновија со 256 GB.
Погледнете го атачментот 104421
Ете .. Видиш дека читаат и они форум.ит.мк . Развикај се малку овде и одма ќе се средат работите ;)
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,385
4,919
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Ете .. Видиш дека читаат и они форум.ит.мк . Развикај се малку овде и одма ќе се средат работите ;)

Не само што читаат туку имаат и профил. @Anhoch

Добро, се зезам, профилот сигурно е направен и заборавен дека постои, ама интересно е да мислиме дека читаат :)
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
636
1,594
Не само што читаат туку имаат и профил. @Anhoch

Добро, се зезам, профилот сигурно е направен и заборавен дека постои, ама интересно е да мислиме дека читаат :)
Чекам да се убацат во "Здраво" темине со муабет "Не сме активни на форумов, ама редовно ве читаме" :)
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
733
888
Скопје
Не бе, јас кабадаја сум.
Мислењето е автоматски споено:


Ме подновија со 256 GB.
Погледнете го атачментот 104421
Не се радувај, сега во систем им се водиш како "импулсивен барач на замена на неисправен производ за нов исправен, во гарантен рок"
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,184
5,779
Не се радувај, сега во систем им се водиш како "импулсивен барач на замена на неисправен производ за нов исправен, во гарантен рок"

Не знам зашто се мачат Анхоч, треба на влез да постават пулт со едно прашање - Дали сте импулсивен купувач?

Сите што ќе одговорат ДА, автоматски им отвара Google Maps со локација на најблискиот СЕТЕК.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,051
2,594
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Па до негде и ги разбирам Анхоч,има куп пациенти помеѓу купувачите кои ги злоупотребуваат законските регулативи.
Знам пример на таков пациент кој 2-3 лета за ред купувал таблет,ќе си отиде на одмор со него 7-10 дена,па ќе си го искористи моментот - "ако не сте задоволен од производот може да го вратите во рок од 14 дена" и фино спакуван ко од фабрика го враќа и бара парите да му ги вратат.

Како после такви копита да немаат некаква евиденција?

Е сеа јбг,некад покрај суво гори и сурово :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
164
207
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & be quiet! Shadow Rock 3
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P650B
RAM
XPG GAMMIX D10 DDR4 (2x8GB) @ 3000
Video card
GIGABYTE RTX 3060 Ti Gaming OC 8G
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model O
Keyboard
Glorious GMMK PRO
Audio
Onboard
Monitor
BenQ GL2580
OS
Windows 10 Pro x64
Ти од Охридон си? Таму саде манџии се. Сепрајт ногу паметно тоа момичето.

Летово додека бев во Охрид имав итно потреба од УСБ со што е можно поголем капацитет, а со себе имав понесено 600 денари. Отидов во салонот (веројатно беше тоа момичето што го зборуваш) и им велам дајте ми го УСБ-то со најголем капацитет до 600 денари. Ми дадоа црно стикче, на него ништо не пишува на прв поглед, па затоа прашав „ова претпоставувам 64гб е?“ и таа ми одговара „па до 600 денари колку сакаш да биди?“ Според ова што ти го велиш, изгледа дамава и со други е елоквентна. :D
 
Последна промена:

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2,739
4,615
У строК центар!
Да ги пофалам Анхоч. Имав Dell S2419H и почна едниот звучник да грчи, го пратив на сервис. Ми вратија нов модел од истата серија т.е S2421H.
Ова искуство нема врска со Анхоч. Сервисери за DELL се друга фирма, тие одлучиле да се изврши замена.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,348
10,275
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Ова искуство нема врска со Анхоч. Сервисери за DELL се друга фирма, тие одлучиле да се изврши замена.

Е ако де, Анхоч одлучил да соработува со добар сервис. Индиректно се е ок.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,095
Мислења
877,568
Членови
30,695
Најнов член
Todorka Dencevska
На врв Дно