1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Antutu Benchmark - Резултати

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Boldozer, 24 Мај 2013.

 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,358
  902
  8 Декември 2009
  @Boldozer сакам да те прашам дали и по подолго користење си задоволен од телефонот? Зборувам дали си забележал проблеми со прегревање, ненадејно гасење, проблем со полнење, било какви проблеми со батерија или со UI,дали има апдејти редовно или к.рац.
  Оти сакам да го земам телефончево, па да видам искуства од прва рака. Немора само членов погоре, доколку има друг ваков телефон нека пише.
   
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  569
  2 ноември 2012
  Не сум забележал барем кај мене немам проблеми со батерија/прегревање/гасење и слично се си работи океј, додуша знае по користење саат без пауза да се загрее малце но ништо посебно, за UIто нема лагови кога листаш а има малце кога префрлаш од апликација во апликација. Апдејт последен кај мене беше уште кога го купив телефонот ако не се лажам.
   
 3. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,871
  3,420
  5 Декември 2009
  Машко
  Изволте.
  6.0.1 stock
  [​IMG]
   
  На Oktar и Boldozer им се допаѓа ова.
 4. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
  [​IMG]
  i9300 CM13 6.0.1
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
  [​IMG]
  S6 fake !! Другарче го има и за да му докажам дека мојот С3 е подобар направив и кај него, ќе заплачеше. Го платил 9000.
   
 6. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,414
  1,146
  9 Јули 2013
  Машко
  LG G2 cloudy g2 3.3 stock kernel
  Screenshot_2016-03-05-18-32-58.png
   
  gremlin, goran_oh, Boldozer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. A$AP-Rocky

  A$AP-Rocky
  Intern

  25
  7
  27 Февруари 2016
  Машко
  купив фејк леново телефон на алиекспрес и го тестирам на антуту и ми дава ненормални резултати, и апликацијава е шит со поединци производители на фејкови дава огромни резултати
   
  На Oktar и goranzoran им се допаѓа ова.
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,840
  24,975
  4 Септември 2008
  Најголемото ѓубре од бенчмарк во историјата. PC Mark Android + Geekbench, ова користете.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
  AnTuTu беше инсталирана на телефонот кога го зема?
   
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,146
  1,530
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Qualcomm SD650 ;)
  Screenshot_2016-02-20-22-03-04_com.antutu.ABenchMark.png

  Инаку за оние кои мислат дека резултатите не се точни или превисоки обрнете внимание на верзијата на бенчмаркот пример верзија 5 е со сосема други тестови и резултати во споредба со последнава 6 и резултатите треба да се толкуваат поединечно за гпу, цпу и рам а не агрегираниот резултат кој се согласувам дека е шит.
   
  vonuzu, the_maker, STEFF и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  397
  256
  13 Јули 2015
  Машко
  uploadfromtaptalk1457213105982.jpg
  Oвa lge LG electronics e?
   
 12. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,279
  1,046
  26 Април 2013
  Машко
 13. A$AP-Rocky

  A$AP-Rocky
  Intern

  25
  7
  27 Февруари 2016
  Машко
  да.. ја избришав и пак ја инсталирав исто
   
 14. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  597
  465
  14 Декември 2013
  Машко
  Пробак GeekBench 3 и кажи ми колку поени ќе извади. Исто така на АнТуТу колку вади и ќе споредиме со С3кава.
   
 15. A$AP-Rocky

  A$AP-Rocky
  Intern

  25
  7
  27 Февруари 2016
  Машко
  Тој телефон ми е во Кавадарци, а јас сум во Скопје... Така да незнам кога ќе можам да ја направам споредбата па да објавам тука
   
 16. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,871
  3,420
  5 Декември 2009
  Машко
 17. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  719
  804
  2 Март 2011
  Машко
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,840
  24,975
  4 Септември 2008
  Еве уште еден бескорисен бечмарк, уствари не знам дали остана некој кој е релевантен, можеби тие на 3D марк.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...