1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Antminer V9

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од RoninMK, 28 Јануари 2020.

 1. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Има неколку вакви машини кои веќе не се користат па ако има заинтересирани може да се продадат.
  Пишете ваша проценка/понуда. IMG-0f1d320403ff8a181c36b3fb5f9fd21a-V.jpeg

  Испратено од G3121 преку IT.mk форум апликација
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,573
  4,004
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Биди среќен само заради напојувањето да му извадеш 30е доколку е 1600 ватно.
  Инаку безвреден е асиков моментално.
   
  На stefan_off и Garfield' им се допаѓа ова.
 3. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Да, такво е напојувањето.
  Достапни се вкупно 5 на број.
  Нема некој заинтересиран да ги купи?

  Испратено од G3121 преку IT.mk форум апликација
   
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,349
  795
  12 Април 2017
  Машко
  Можеби некој ќе ги земе за греалки :D
   
 5. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Па добив некое инфо дека се користеле и за таква намена напојувањата :)
  Наводно имало некои греачи мали на 12V па се ставале повеќе на број во котели... појма немам, така ми кажаа, можеби некој друг знае повеќе?
   
 6. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Стигнаа кај мене и си седат оти немам време ни да ги видам :)
  Ајде кој сака значи одат на продажба, едно парче заедно со напојувањето од 1600W за 2000 ден или сите заедно за 9000 ден.
   
 7. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
  Нова цена... 1800 ден од парче или 8000 ден сите 5 комплет!
   
  На dame_komita му/ѝ се допаѓа ова.
 8. RoninMK

  RoninMK
  Gaining Experience

  141
  132
  20 Април 2016
  Машко
Слични теми
 1. reflexmk
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,717
 2. tomi
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,263
 3. tomi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  818
 4. goranzoran
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  613
Вчитување...

Сподели

Вчитување...